Kultura

„Czytaj-Graj-Pamiętaj” – chwila relaksu z książką, grami i nie tylko

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do odkrywania tajemnic Olsztyna i regionu podczas tegorocznej akcji „Czytaj-Graj-Pamiętaj”.

Okres wakacyjny na swoje prawa. Dorośli biorą urlopy, dzieci i młodzież mają długą przerwę od zajęć szkolnych. My bibliotekarze chcemy w ten wakacyjny czas tym bardziej pokazać, że biblioteka jest miejscem spotkań pobudzających różne pasje.

Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich do rozbudzania w sobie, trochę przez zabawę, trochę przez naukę, pasji do poznawania naszego regionu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do odkrywania tajemnic Olsztyna i regionu. Podczas tegorocznej akcji „Czytaj-Graj-Pamiętaj” będziemy chcieli przybliżyć w iście wakacyjny sposób nasze zbiory związane z regionem.

W ramach gry „Olsztyńskie memorki”, czy „Herby naszych miast” będzie można sprawdzić swoją spostrzegawczość, a podczas zabawy bierkami regionalnymi swoją sprawność. Nie zabraknie także zagadek związanych z regionem przy wykorzystaniu dawnych zabaw podwórkowych. Dla miłośników nowych technologii Pracownia Regionalna przygotowała QR kody do Bibliografii Warmii i Mazur.

Na każdego uczestnika, który weźmie udział w zabawie, czekają nagrody książkowe!

Nic co regionalne nie jest nam obce!

Program:

Gry: „Intruz”, bierki regionalne, „Olsztyńskie memorki”, „Herby naszych miast”, „Rozwiąż zagadki z Łapki”,
Zabawy plastyczne i interaktywne o tematyce regionalnej
Ukryte między słowami – konkurs literacki
QR kody do Bibliografii Warmii i Mazur

20 lipca /czwartek/ 2017 r. godz. 11.00-13.00
Stary Ratusz WBP; ul. Stare Miasto 33

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*