Cztery osoby zatrzymane za przestępstwo seksualne oraz nieudzielenie pomocy

- Kategoria: Na sygnale
0

Policjanci z Bartoszyc zatrzymali cztery osoby, które mają związek z odnalezionym ciałem 54-letniej kobiety. Cała czwórka wczoraj usłyszała zarzuty nieudzielenia kobiecie pomocy. Dodatkowo 45-letni Tomasz R. i 37-letni Kamil R. odpowiedzą za doprowadzenie kobiety do innej czynności seksualnej, za co może grozić im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. O zdarzeniu policjantów poinformował w niedzielę przechodzień, który podczas spaceru w rejonie starego cmentarza w Bartoszycach zauważył leżącą kobietę, która nie dawała oznak życia. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji oraz lekarz, który potwierdził, że kobieta nie żyje. Następnie na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo śledczą, technika kryminalistyki, specjalistów z laboratorium kryminalistycznego, specjalną grupę policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz biegłego medycyny sądowej, którzy pod nadzorem prokuratora przystąpili do odtworzenia okoliczności zdarzenia i ustalenia osób mogących mieć jakikolwiek związek z śmiercia 54-latki. W miejscu gdzie znaleziono ciało kobiety pracował także pies tropiący.

Wszystkie te czynności, trwające cały dzień pozwoliły wstępnie wytypować osoby, które jako ostatnie miały kontakt z odnalezioną kobietą. Zatrzymane zostały cztery osoby: 45-letni Tomasz R., 37-letni Kamil R., 36-letni Mariusz D. i 40-letnia Katarzyna J.

Sekcja zwłok wykazała, że żadna z tych osób bezpośrednio nie przyczyniła się do śmierci 54-latki. Prawdopodobną przyczyną zgonu było wychłodzenie organizmu, jednakże będzie to jeszcze dokładnie badane. Jednak z zebranych dowodów i ustaleń policjantów wynika, że osoby które wspólnie biesiadowały z kobietą tuż przed jej śmiercią, odpowiedzą karnie przed sądem.

Z zebranych materiałów wynika, że podczas imprezy, której towarzyszył alkohol, miało dojść do kłótni, po której Tomasz R. i Kamil R. doprowadzili 54-latkę do innej czynności seksualnej. Przyglądający się całej sytuacji pozostali biesiadnicy nie udzielili kobiecie pomocy i uciekli.

Wczoraj prokurator przedstawił całej czwórce zarzut nieudzielenia pomocy. Tomasz R. i Kamil R. usłyszeli też zarzut doprowadzenia kobiety do innej czynności seksualnej. Wszyscy złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Katarzyna J. i Mariusz D. zostali poddani policyjnemu dozorowi. Dla pozostałej dwójki dzisiaj prokurator i policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Akta trafiły już do sądu. Za popełnioną zbrodnię Tomaszowi R. i Kamilowi R. grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło, fot.: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Oszuści ponownie zaatakowali. Mieszkanka Olsztyna straciła 98 tys. zł

„Twoje środki są zagrożone…” – od takiej informacji