Chciał oszukać w sklepie – został zatrzymany

Chciał oszukać w sklepie – został zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

23-latek w jednym ze sklepów w Olsztynie miał świadomie podmienić ceny butelek z markowymi alkoholami, aby zaniżyć ich wartość. Przestępczy proceder zauważył pracownik ochrony. Mężczyzna został zatrzymany i już usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W czwartek wieczorem (02.09.2021) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o oszustwie w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że na nagraniach z monitoringu zauważył, jak pewien klient zabrał kilka butelek alkoholu na dział z owocami i warzywami. Mężczyzna najpierw ważył warzywa, a następnie ich cenę przyklejał do butelek z markowymi alkoholami, tym samym zaniżając ich wartość.

Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony po przekroczeniu linii kas samoobsługowych. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był nietrzeźwy. W jego organizmie krążyło blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty oszustwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Tragiczny wypadek pod Lutrami. Na auto przewróciło się drzewo

W ostatnim czasie lokalnie występujące silne wiatry dają