Kultura

CEiIK zaprasza na nowy cykl filmowy: film „Into the Mind”

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie w piątek 11 kwietnia 2014 roku rozpoczyna cykl filmowy „Poeci Obrazu – kino artystyczne”.

Na rozpoczęcie cyklu Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie proponuje najlepszy film o narciarstwie 2013 roku – „Into the Mind”.

„Into the Mind” jest dwuletnim projektem Sherpas Cinema. Film opowiada o podejmowaniu ryzyka w górach, kamera „wchodzi w umysł” najlepszych narciarzy i snowboardzistów świata. „Ma to być eksploracyjna epopeja o docieraniu do granic ludzkich możliwości, będzie się rozgrywać między jawą i snem” – zapowiedział Eric Crosland z Sherpas Cinema.

Ekipa Sherpas Cinema oraz najlepsi narciarze ekstremalni przemierzyli świat wzdłuż i wszerz poszukując najbardziej spektakularnych miejsc do jazdy na nartach i najgłębszego śnieżnego puchu. Odwiedzili miejsca tak odległe jak Boliwia, Himalaje czy mekkę wszystkich freeriderów jaką ciągle pozostaje Alaska. Będący efektem tych podróży film „Into The Mind” próbuje odpowiedzieć na pytanie co sprawia, że niektórzy dobrowolnie narażają się na niebezpieczeństwo i pokonują swoje słabości. Co powoduje, że przez kilkadziesiąt sekund zjazdu czują się jak prawdziwi superbohaterowie? Autorzy wielokrotnie nagradzanego filmu „All I Can”, w swoim najnowszym dziele zabiorą widzów w podróż nie tylko do najbardziej oddalonych miejsc na kuli ziemskiej, ale także odkryją co dzieje się umysłach sportowców dokonujących niemożliwego.

Reżyseria: Eric Crosland & Dave Mossop
Produkcja: Kanada 2013

Cena biletu: 10 zł

Seans odbędzie się 11 kwietnia 2014 roku o godz.19.00 w sali widowiskowej w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Szczegółowe informacje: tel. 89 513 17 34 oraz kino@ceik.eu , www.intothemindmovie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*