Brak tolerancji ze strony Policji dla niebezpiecznej ”Nocnej jazdy” w mieście

- Kategoria: Na sygnale
5

W sobotnią noc olsztyńscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w związku z „Nocną jazdą”, jaką urządzają sobie młodzi mieszkańcy miasta i przyjezdni goście na ulicach Olsztyna. Wbrew zapewnieniom fanów motoryzacji, co do prawidłowego przebiegu organizowanych zlotów, funkcjonariusze stwierdzili szereg wykroczeń, które mogły zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

W sobotnią noc olsztyńscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne w związku z „Nocną jazdą” – zlotem jaki urządzają sobie młodzi mieszkańcy miasta i ich przyjezdni goście. Funkcjonariusze dbając m.in. o bezpieczeństwo fanów motoryzacji oraz innych uczestników ruchu drogowego, z pełną surowością egzekwowali naruszone przepisy ruchu drogowego. Działania policjantów to również reakcja na sygnały ze strony mieszkańców, dotyczące ścigających się i driftujących aut, które wydają przy tym olbrzymi hałas.

Policjanci podczas prowadzonych działań ujawnili grupujące się i przemieszczające auta pomiędzy parkingami na terenie Olsztyna i okolic – m.in. przy ul. Leśnej, Kapitańskiej, przy Słonecznej Polanie, czy przy ul. Wadąskiej w Dywitach.

Wbrew zapewnieniom fanów motoryzacji, co do prawidłowego przebiegu organizowanych zlotów, funkcjonariusze stwierdzili szereg wykroczeń, które mogły zagrozić bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dwóch uczestników nocnej jazdy straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Dwóch kierowców zostało ukaranych za spowodowanie zagrożenia poprzez celowe wprowadzenie pojazdu w poślizg na drodze publicznej – tzw. drifting. Jeden z użytkowników auta nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów, dwóch innych – wymaganego wyposażenia w postaci gaśnicy. Uwadze mundurowych nie umknęło również nie zastosowanie się jednego z kierujących do znaku B1 przy ul Lotniczej, który obowiązuje od godziny 23.00 do 5.00 rano.

Zapewniamy, że dbając o to, by Olsztyn był nadal bezpiecznym i przyjaznym mieszkańcom miastem, będziemy regularnie prowadzić wzmożone kontrole i stanowczo reagować na wszelkie naruszenia przepisów kodeksu drogowego. Chcemy uświadomić kierowcom, że na ulicach miasta nie ma miejsca na takie zachowanie – informują policjanci.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/in)

Facebook Comments

5 Komentarze

  1. trzeźwo myślę

    w sumie to nie wina policjantów mówię o tych prawdziwych a nie o psach Januszach co władze poczuli i w dupie się przewróciło bo takich u nas nie brakuje lecz braku miejsca gdzie takie manewry można legalnie robić niestety jeśli chodzi o naszą polske to wszędzie brakuje miejsca gdz8e mozna by normalnie pojeździć bez obawy że przyjedzie policja a tym bardziej psy Janusze.

  2. Kurwy jebane nic nie mozna zorganizowac dla faniw motoryzacji gdyby ktos latal najebany z siekierą po miescie to bylo by ok bo wytrzezwieje a my młodzi organizujrmy sobie spotkania przez które potem policja ma do nas wielkie ale udostepnijcie nam plac gdzie bedziemy mogli sie spotykac i bedziecie mieli swiety spokuj

  3. To zapraszam was Drodzy Policjanci na rondo w Bartagu codziennie między 20-24 to zobaczycie pseudo drifterow.

  4. Bardzo dobrze , tepic takich

    1. Tępić to można Ciebie, siedź przed ekranem mule życiowy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka