Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w Olsztynie

Bezpłatne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego w Olsztynie

- Kategoria: Wiadomości
0

ecotextil

Mieszkańcy Olsztyna chętnie wypożyczają specjalistyczny sprzęt zupełnie za darmo w dwóch wypożyczalniach, które znajdują się w siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji (Centrum Rekreacyjno-Sportowe UKIEL) oraz w siedzibie Oddziału Okręgowego PCK. Do ich dyspozycji są wózki, chodziki, kule ortopedyczne i specjalne rowery trójkołowe. A to wszystko dzięki odzieży, którą oddajemy do specjalnych pojemników.

Sprzęt dostępny w asortymencie wypożyczalni

W wypożyczalni Oddziału Okręgowego PCK dostępne są wózki, które pomagają w przemieszczaniu się osobom niepełnosprawnym motorycznie, nie będącym w stanie samodzielnie chodzić. Do dyspozycji są także kule ortopedyczne, które wykorzystywane są przez osoby po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych, trwale niesprawnych ruchowo. Dają podparcie przy chodzeniu  i pomagają w utrzymaniu równowagi, odciążają niesprawną kończynę. Z kolei chodziki rehabilitacyjne będą ułatwiać chodzenie, utrzymanie pionowej postawy oraz przewożenie bagażu podręcznego.

Z kolei w wypożyczalni Ośrodka Sportu i Rekreacji wypożyczać można specjalistyczne rowery trójkołowe – idealne dla osób mających problem z poruszaniem się na tradycyjnych jednośladach.

 

Jak wypożyczyć sprzęt?

Z asortymentu wypożyczalni mogą korzystać osoby potrzebujące na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas.

Więcej informacji można uzyskać:

Oddział Okręgowy PCK
ul. Partyzantów 82
tel: (89) 527-23-93

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji (Centrum Rekreacyjno-Sportowe UKIEL)

ul. Kapitańska 23

89 527 12 03 wew. 204

 

Sprzęt można wypożyczyć również poprzez stronę internetową

Sprzęt można zamówić także online. Dodatkowo, w wypożyczalni internetowej do dyspozycji są również łóżka rehabilitacyjne z materacami przeciwodleżynowymi.

 

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo, pokrywają jedynie koszt dostarczenia i odebrania przesyłki. W Polsce działają podobne wypożyczalnie, ale komercyjne – za wynajęcie wózka czy kul trzeba płacić. A dla chorych często stanowi to barierę – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil, która jest organizatorem wypożyczalni internetowej.

 

Jak wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni internetowej?

Sprzęt z wypożyczalni internetowej jest dostępny całkowicie bezpłatnie dla osób prywatnych. Aby otrzymać konkretną rzecz, dana osoba powinna wypełnić wniosek dostępny na stronie Fundacji Eco Textil. Wniosek rozpatrywany jest w przeciągu 24 godzin. Przypominamy, że wypożyczający ponosi jedynie koszt związany z dostarczeniem i odebraniem sprzętu.

 

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.ecotextil.pl w zakładce Wypożyczalnia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus. 149 nowych zakażeń w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.05) o 4765 nowych