Artystyczne ferie w BWA

- Kategoria: Galerie sztuki, Kultura
0

Jak co roku na czas ferii zimowych Galeria Sztuki BWA w Olsztynie przygotowała szczególną ofertę dla najmłodszych.

Organizowane przez nas w tym czasie artystyczne warsztaty zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a to za sprawą unikatowych propozycji. Nasze autorskie zajęcia na pewno pozwolą przybliżyć dzieciom świat sztuki. Uczestnikom zajęć proponujemy poznanie nowych, ciekawych technik malarskich i przestrzennych, a to wszystko w tajemniczym miejscu jakim jest galeria sztuki i w atmosferze dobrej zabawy i współpracy. Zajęcia poprowadzą Olga Orzeł-Kopeć – historyczka sztuki i mama oraz Natalia Tejs – plastyczka.

Tematy warsztatów:

Kolorowe Mandale
Wykonywanie mandali (symetrycznych kompozycji geometrycznych zamkniętych w kole, wzorowanych na sztuce tybetańskiej) techniką łączoną – farby plakatowe, mazaki, wycinki z gazet, ryż, kasza; zajęcia mają na celu doskonalenie kompozycji symetrycznej, wyciszenie.
Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Co to jest abstrakcja?
Dzieci w małych grupach tworzyć będą kompozycje abstrakcyjne na zadany wcześniej temat, następnie zamieniając się pracami z innymi grupami wyobrażać sobie będą, co mogłaby przedstawiać obrazy kolegów, gdyby namalowane było na nich np. jedzenie, czy uczucie. Warsztaty mają na celu uświadomić dzieciom, w jak różny sposób możemy interpretować sztukę.
Prowadzenie: Natalia Tejs

Przestrzenne Mobile
Wykonywanie obiektów wzorowanych na sztuce kinetycznej, z materiałów takich jak: patyki, koraliki, sznurki, przeznaczonych do zawieszenia w domu; zajęcia mają na celu uwrażliwienie dzieci na formy przestrzenne i ruch.
Prowadzenie: Olga Orzeł-Kopeć

Collage – uczymy się co to jest tonacja barwna
Podczas tych warsztatów dzieci poznają dwa zagadnienia z zakresu sztuki – technikę, w której będą tworzyć czyli collage, a także termin „tonacja”. Uczestnicy warsztatów będą mieć za zadanie stworzyć collage w odpowiedniej gamie kolorystycznej. Żeby pracę nieco ułatwić każda grupa dostanie wcześniej hasło związane z konkretnym kolorem np. niebo, czy ogień. Praca w grupach.
Prowadzenie: Natalia Tejs

Artystyczne ferie w BWA skierowane są zarówno do dzieci przedszkolnych i szkolnych, odbywać się będą od 27 stycznia do 5 lutego (wtorki, środy i czwartki). zawsze o godz. 10.00 i 12.00. Każdy z warsztatów trwa około godziny. Wstęp: dzieci 5 złotych, opiekunowie grup bezpłatnie.
Zapisy pod nr. tel. (89) 522 27 09, ilość miejsc ograniczona!

 

Źródło: BWA w Olsztynie

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po