Artystka z Olsztyna na wystawie w Galerii Marszałkowskiej

- Kategoria: Kultura
0

Trwałość gestu – taki tytuł nosi wystawa Małgorzaty Chomicz, która zostanie otwarta w poniedziałek 16 maja o godz. 16.00 w Galerii Marszałkowskiej w Olsztynie. Część zaprezentowanych na wystawie prac stanowi ilustracje do wierszy Bożeny Kraczkowskiej, artystki i dziennikarki, zawartych w tomiku poezji pt. „Flamingi”.

Małgorzata Chomicz urodziła się Olsztynie. W 1995 roku zdobyła dyplom z wyróżnieniem w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W roku akademickim 1996/97 odbyła staż naukowy na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 20 lat uczy studentów technik grafiki warsztatowej. Od 2007 roku jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zajmuje się grafiką warsztatową i książką artystyczną. Jest autorka 50 wystaw indywidualnych (m.in.: w Krakowie, Wilnie, Rzymie, Norymberdze, Asyżu, Perugii, Bańskiej Bystrzycy, Trydencie, Zagrzebiu, Trogirze).

Za najważniejszą swoją prezentację artystka uważa wystawę indywidualną w starożytnych murach Pałacu Dioklecjana w Splicie (obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) w lipcu 2015 roku. Brała udział w ponad 140 wystawach zbiorowych oraz konkursach graficznych w kraju i zagranicą. Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Grafików „Stamperia del Tevere” w Rzymie, a od 2013 roku członkiem Stowarzyszenia „InSigna” w Rzymie.

Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Il Museo dell’Incisione – Muzeum Grafiki – Acqui Terme we Włoszech, w Ambasadzie RP w Zagrzebiu, w Museo Guido Calori San Gemini we Włoszech, w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej Dom Praczki w Kielcach, w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, w Bibliotece Aleksandryjskiej w Egipcie oraz w zbiorach prywatnych (Chiny, USA, Niemcy, Włochy, Polska, Kanada, Słowenia, Szwajcaria).

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po