Akademia Rowerowa w Olsztynie

- Kategoria: Ciekawostki
0

O tym, że jazda na rowerze sprawia przyjemność, sprzyja zdrowiu i ułatwia poruszanie się po mieście wiedzą wszyscy. Rowerowanie to także okazja do nawiązania nowych znajomości i okazja do spędzania czasu w gronie rodzinnym, w grupie rówieśników czy znajomych. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpiecznej jazdy, a także mieć wiedzę o miejskiej ofercie rowerowych wydarzeń adresowanych do mieszkańców Olsztyna. Taką wiedzę warto przekazywać już najmłodszym rowerzystom i temu właśnie służy Akademia Rowerowa prowadzona w ramach kampanii „JAdę, NIE TANKUJĘ”.

Ważną częścią Akademii są zajęcia prowadzone w szkołach podstawowych i gimnazjach. Aktualnie trwa cykl takich spotkań, w których uczestniczy olsztyński Oficer Rowerowy. Bardzo ważne jest przekazywanie praktycznej i rzetelnej wiedzy o rowerach i rowerzystach na jak najwcześniejszym etapie edukacji szkolnej – mówi Mirosław Arczak pełniący tę funkcję w olsztyńskim Urzędzie Miasta. Nie ma lepszej formy edukacji niż możliwość osobistego spotkania z lokalnymi pasjonatami, którzy z jednej strony służą swoim doświadczeniem, a jednocześnie mogą być realnym i osiągalnym wzorem postępowania dla młodych uczestników takich zajęć – dodaje.

Spotkania Akademii Rowerowej opierają się na „tradycyjnych” zajęciach teoretycznych prowadzonych w salach lekcyjnych oraz na zajęciach praktycznych prowadzonych na rowerach w bliskim otoczeniu szkół. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Organizator kampanii „JAdę, NIE TANKUJĘ”: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie
Realizator Akademii Rowerowej: Stowarzyszenie Aktywności Społecznej „Młyn”

 

Źródło: UM Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się