70-latka chciała zainwestować w paliwa – straciła 49 tys. złotych

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W czwartek (31.03.2022r.) kryminalni przyjęli zawiadomienie o oszustwie. Kwota straconych przez 70-latkę z Bartoszyc pieniędzy wyniosła aż 49 tysięcy złotych. Oszust wykorzystał popularną metodę „na zdalny pulpit”.

Wszystko rozpoczęło się od reklamy, którą zainteresowała się 70-latka. Dotyczyła inwestowania pieniędzy z zakupu paliw. Kobieta zgłosiła chęć inwestycji klikając w reklamę i wysyłając swój numer telefonu. Z kobietą skontaktował się rzekomy specjalista od inwestycji, poprosił o przelanie niespełna 900 złotych na rozpoczęcie inwestowania. Następnie poproszono ją o zainstalowanie w komputerze programu usprawniającego inwestowanie.

Kobieta z pomocą oszusta zainstalowała program do zdanego dostępu do jej komputera. Później już było tylko gorzej. Kobieta podała wszystkie swoje dane, w tym numer karty płatniczej, a nawet jej PIN, wysłała też oszustom zdjęcie dowodu osobistego.

W pewnym momencie mieszkanka Bartoszyc zaczęła podejrzewać, że jest oszukiwana. Chciała zalogować się do bankowości internetowej, ale już nie mogła. Oszust przejął kontrolę nad jej kontem. Kobieta straciła 49 tysięcy złotych.

źródło: KWP Olsztyn

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż