46-latka oszukana przez „marynarza” na 2 tys. euro

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W czwartek (28.07.2022) na jednym z portali społecznościowych 46-latka otrzymała wiadomość od obywatela Holandii, który przedstawił się jako marynarz. Codziennie wymieniali się wiadomościami, poznawali się coraz lepiej. W pewnym momencie doszło do wymiany numerami telefonów oraz przeszli na inny komunikator. Rozmowy trwały codziennie.

We wtorek (09.08.2022) mężczyzna powiedział, że firma ochroniarska, która z nimi pływa poprosiła ich o przesłanie swoich cennych rzeczy do zaufanej osoby. Firma ta kontaktowała się z mieszkanką Olsztyna za pośrednictwem poczty e-mail, a następnie zapytali ją czy potwierdza odbiór paczki pomiędzy Włochami a Polską opłacając 2 000 euro. 46-latka dokonała przelewu i przesłała firmie jego potwierdzenie.

Dwa dni później (11.08.2022) kobieta otrzymała ponownie wiadomość, jednak tym razem z informacją, że paczka została zatrzymana na cle, a w środku miało się znajdować 630 000 dolarów amerykańskich. Oszuści poinformowali kobietę, żeby wykonała opłatę 6 500 euro celem potwierdzenia autentyczności tych pieniędzy oraz, że pochodzą z legalnego źródła. 46-latka odpowiedziała, że nie posiada takiej ilości pieniędzy i że prosi o zwrot przesyłki do nadawcy. Oszuści jednak powiedzieli jej, że będę musieli wykonać czynności prawne celem wyjaśnienia sytuacji.

Kobieta zorientowała się, że właśnie w tym momencie padła ofiarą oszustwa i niezwłocznie zgłosiła sprawę na Policję. Teraz policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zgodnie z kodeksem karnym za doprowadzenie drugiej osoby podstępem do niekorzystnego rozporządzania mieniem grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (mw/tm)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po