35-latek napadł i okradł kobietę. Został tymczasowo aresztowany

- Kategoria: Na sygnale
1

Sąd Rejonowy w Olsztynie na trzy miesiące aresztował 35-letniego mężczyznę. Robert L. podejrzany jest o rozbój i kradzież. W związku z tym, że mężczyzna popełnił przestępstwo w warunkach tzw. recydywy grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności.

35-latek podejrzany jest o kradzież i rozbój, do których doszło na terenie gm. Dywity. W minioną środę mężczyzna ukradł telefon komórkowy tamtejszej mieszkance. Dzień później mężczyzna przemocą doprowadził tą samą pokrzywdzoną do stanu bezbronności. Zabrał jej drugi telefon oraz tablet. Napastnik usiłował także ukraść jej samochód, ale gdy pokrzywdzona uniemożliwiła mu to, uciekł w nieznanym kierunku.

Mężczyzna w ręce policjantów wpadł w piątek około godziny 1.00 w nocy, po tym jak nie mogąc wejść do jednego z bloków przy ul. Karłowicza w Olsztynie zniszczył drzwi wejściowe do klatki schodowej. Interweniujący policjanci zatrzymali mającego blisko 4,5 promila alkoholu w organizmie 35-latka. W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą rozboju, do którego doszło dzień wcześniej na terenie gm. Dywity.

Robert L. trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Na wniosek policjantów i prokuratora został aresztowany na trzy miesiące.

Jak ustalili policjanci mężczyzna już wcześniej był skazany za podobne przestępstwo, dlatego za popełnione czyny będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 18 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn

1 Komentarz

  1. co to za sąd

    Nic mu nie grozi, bo decyzją sądu został zwolniony. I oddalił się z zakladu psychiatrycznego. Dzisiaj po raz drugi został aresztowany za groźby karalne. Zobaczymy jak sąd w Olsztynie zadecyduje.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali