29-latek stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. KWP Olsztyn

Policjanci z olsztyńskiej „drogówki” zatrzymali 29-letniego kierującego, który stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Funkcjonariusze wyciągają surowe konsekwencje wobec nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy swoim niebezpiecznym zachowaniem stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

W niedzielę (14.11.2021) wieczorem funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli osobowego lexusa, którego kierujący jechał z prędkością 115 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 29-latek stracił już prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się także bez punktów karnych oraz surowego mandatu.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest niezmiennie jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego apelują do kierowców o jazdę zgodną z obowiązującymi przepisami oraz zdjęcie nogi z gazu, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań, gdzie należy zachować szczególną czujność.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po