19-latek powstrzymał nietrzeźwego kierowcę przed dalszą jazdą

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Postawą godną naśladowania wykazał się 19-latek, który doprowadził do zatrzymania auta kierowanego przez 60-latka, zabrał mu kluczyki i wezwał na miejsce policjantów. Jak się okazało, zatrzymany kierowca nie po raz pierwszy wsiadł do auta pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (23.10.2017) około godz. 21:00 olsztyńscy policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Dywity, gdzie według zgłoszenia ujęty został nietrzeźwy kierowca.

Jak ustalili funkcjonariusze, 19-latek zauważył jadącego przed nim fiata. Sposób jazdy auta wydał mu się podejrzany. Samochód poruszał się tzw. wężykiem. Nastolatek podejrzewał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu, dlatego postanowił zareagować. Zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę kierowcy zabierając ze stacyjki kluczyki.

Policjanci potwierdzili podejrzenia zgłaszającego. Badanie stanu trzeźwości 60-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzania mężczyzny w policyjnym systemie na jaw wyszło, że był on już wcześniej zatrzymywany za jazdę na „podwójnym gazie”.

Sąd dwukrotnie orzekał wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Sam 60-latek nie widział nic złego w swoim zachowaniu. Jak powiedział funkcjonariuszom „zdarza mu się jeździć po alkoholu i nie widzi w tym nic złego, bo do tej pory nie zrobił nikomu krzywdy”.

źródło: KWP Olsztyn (AB/TM)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zakładanie ogrodów Warszawa

Kompleksowe Zakładanie Ogrodów w Warszawie: Tworzenie Przestrzeni Pięknych