17-latek odpowie za posiadanie narkotyków

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. KMP Olsztyn

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 17-latkowi za posiadanie narkotyków. Policyjni wywiadowcy przy mężczyźnie znaleźli substancje zabronione. Mieszkaniec Olsztyna usłyszał już zarzut. Wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W środę (12.04.2023 r.) wieczorem policyjni wywiadowcy zauważyli mężczyznę w parku na jednej z ulic w Olsztynie.  Ich uwagę zwróciło nietypowe zachowanie młodego mężczyzny, który nerwowo się rozglądał. Czuć było wyraźną woń suszu roślinnego. Funkcjonariusze postanowili podejść do mężczyzny, aby sprawdzić, czy nie posiada przy sobie substancji zakazanych prawem.  Policjanci wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że 17-letnim mieszkaniec Olsztyna miał przy sobie śniadaniowe pudełko z zawartością podejrzanej substancji. Jak wykazały wstępne ustalenia – suszu roślinnego.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona substancja to ponad 27 gramów marihuany. Materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

17-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych, do którego się przyznał. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Olsztyn (pż/rj)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się