Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Komunikacja zastępcza na trasie Olsztyn – Olsztynek

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Komunikacja zastępcza na trasie Olsztyn – Olsztynek

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Olsztyn – Działdowo, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów na odcinku Olsztyn – Olsztynek. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO na odcinku Olsztyn – Olsztynek – Olsztyn zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursować zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie dojeżdżają bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie korzystać będą z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Trasę (Olsztyn – Olsztynek – Olsztyn) autobusy pokonają w czasie około 1 godziny.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

Zakończenie prac dla tego odcinka planowane jest na 18 czerwca 2018 r.

Źródło: polregio.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego