Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Komunikacja zastępcza na trasie Olsztyn – Olsztynek

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Komunikacja zastępcza na trasie Olsztyn – Olsztynek

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W poniedziałek, 22 stycznia 2018 r. zarządca infrastruktury (spółka PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej Olsztyn – Działdowo, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów na odcinku Olsztyn – Olsztynek. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO na odcinku Olsztyn – Olsztynek – Olsztyn zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursować zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie dojeżdżają bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie korzystać będą z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Trasę (Olsztyn – Olsztynek – Olsztyn) autobusy pokonają w czasie około 1 godziny.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii Przewozów Regionalnych 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

Zakończenie prac dla tego odcinka planowane jest na 18 czerwca 2018 r.

Źródło: polregio.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13