Zmiana organizacji ruchu przy Dworcu Głównym

Zmiana organizacji ruchu przy Dworcu Głównym

- Kategoria: Wiadomości
0

dworzec-olsztyn

W związku z przebudową ulicy Partyzantów i budową węzła przesiadkowego, w nocy z 28 na 29 lipca zmieni się organizacja ruchu przy Dworcu Głównym w Olsztynie.

W pierwszej części prac zajęta zostanie część pl. Konstytucji 3 Maja oraz plac między ul. Partyzantów a Kościuszki. Ul. Partyzantów będzie można dojechać do dworca, jednak przy nim będzie trzeba zawrócić. Indywidualny ruch z Lubelskiej i z Kościuszki kierowany będzie w ul. Dworcową. Od Dworcowej do Kościuszki przejazd będą mieć tylko autobusy komunikacji miejskiej.

Te zmiany zostaną wprowadzone w życie w nocy z 28 na 29 lipca (piątek/sobota).

Przejazd przez rondo Konstytucji 3 Maja zostanie ograniczony. Bezpośredni dojazd do budynku dworca będzie możliwy wyłącznie ulicą Partyzantów od strony ronda Bema. Uwaga! Niedostępny dla kierowców będzie parking zlokalizowany naprzeciwko budynku Poczty Polskiej.

schemat12

Zmiany w funkcjonowaniu przystanków w okolicy Dworca Głównego od 29.07.2017

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie przypomina, że od dnia 29.07.2017 r. (sobota), zmianie ulegają trasy przejazdu autobusów linii 107, 126 i 131. W związku z tym dla ww. linii, w obu kierunkach nie będzie obowiązywać zajazd na przystanek „Dworzec Główny” na ul. Partyzantów (znajdujący się w okolicy głównego wejścia do budynku Dworca). Przy dojeździe/powrocie do/z Dworca Głównego dla linii 107, 126 oraz 131, od dnia 29.07.2017 r., obowiązywać będą wyłącznie przystanki zlokalizowane na ul. Dworcowej.

komunikacja-partyzantow

Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac przy przebudowie ul. Partyzantów między ul. 1 Maja a pl. Bema. Wykonawca – konsorcjum, którego liderem jest firma Balzola – przygotowuje organizację ruchu dla tego odcinka. W tym przypadku prace również powinny zacząć się na przełomie lipca i sierpnia.

Ulica Partyzantów po przebudowie ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku bez wyspy dzielącej. Projekt nie zakłada poszerzenia obecnego przebiegu ulicy. Po obu stronach powstaną nowe chodniki, po stronie bliższej ul. Kościuszki – ścieżka rowerowa. Nie zabraknie miejsc postojowych i nowej zieleni – posadzonych zostanie ponad 100 drzew. U szczytu ul. Dąbrowszczaków powstanie park kieszonkowy. Zainstalowane zostanie nowoczesne oświetlenie oraz urządzenia ITS.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podczas widzenia w areszcie chciał przekazać swojemu koledze ponad 400 zakazanych tabletek

200 sztuk białych tabletek, 200 niebieskich oraz 27