Ziemia wciąż kryje groźne niewybuchy z czasów II wojny światowej

Ziemia wciąż kryje groźne niewybuchy z czasów II wojny światowej

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. RDLP w Olsztyniefot. RDLP w Olsztynie

Pomimo upływu kilkudziesięciu lat od zakończenia działań wojennych II wojny światowej na Warmii i Mazurach nadal w wielu miejscach znajdują się niebezpieczne niewybuchy i niewypały, które mogą eksplodować. Do takiego znaleziska doszło w poniedziałek na terenie Nadleśnictwa Kudypy podczas prac gospodarczych wykonywanych przez olsztyńskich leśników. 

11 kwietnia bieżącego roku w lesie leśnictwa Kudypy na zrębie przy olsztyńskim osiedlu Dajtki podczas prac związanych z przygotowaniem gruntu do sadzenia drzewek został wyorany 88-milimetrowy pocisk odłamkowo-burzący. Prace zostały wstrzymane do przyjazdu saperów, którzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko.

Niezachowanie bezpieczeństwa i ostrożności po znalezieniu niewybuchu/niewypału może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet do śmierci. Miejsce znalezienia niewybuchu należy wyraźnie oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom (patrol saperski, Policja, Straż Miejska, Centrum Zarządzania Kryzysowego). Ewentualnie powiadomić miejscowe nadleśnictwo – http://www.olsztyn.lasy.gov.pl/nadlesnictwa.

Powiadamiając funkcjonariuszy istotne jest, aby przekazać im wiedzę na temat:

– miejsca odnalezienia niewybuchu,
– znalezionego przedmiotu – opisać słownie co widzimy, uwzględniając ilość i wielkość znaleziska
– danych personalnych osoby zgłaszającej.

Źródło: RDLP w Olsztynie/własne

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne