Zielone Lato na Warmii i Mazurach

Zielone Lato na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W czwartek 12 lipca poznamy tegorocznych laureatów konkursu konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato”. Rozstrzygnięcie w czwartek o godz. 9.30 w sali nr 331 w Urzędzie Marszałkowskim. „Zielone Lato“ to jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów w kraju, organizowanych z myślą o popularyzacji turystyki na obszarach wiejskich.

– Mamy coraz bogatszą, lepszą jakościowo i bardziej wyspecjalizowaną ofertę turystyczną również na obszarach wiejskich naszego województwa – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Zakończyliśmy proces kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej, a to kolejny powód, aby odwiedzić warmińsko-mazurską wieś i skorzystać z oferty najlepszych gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych na Warmii i Mazurach.

W ramach Konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” komisja konkursowa sprawdza m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan obiektów, a także możliwości żywienia gości i metody promocji poszczególnych obiektów.

Laureaci Zielonego Lata wybierani są spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu obiektów w trzech kategoriach:

a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),

b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),

c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Odbiór rozbudowanej szkoły i obserwatorium astronomicznego w Dywitach

Obserwatorium astronomiczne z obrotową kopułą, dwa nowe oddziały