Zielone Lato na Warmii i Mazurach

Zielone Lato na Warmii i Mazurach

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W czwartek 12 lipca poznamy tegorocznych laureatów konkursu konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato”. Rozstrzygnięcie w czwartek o godz. 9.30 w sali nr 331 w Urzędzie Marszałkowskim. „Zielone Lato“ to jeden z najstarszych i najbardziej znanych konkursów w kraju, organizowanych z myślą o popularyzacji turystyki na obszarach wiejskich.

– Mamy coraz bogatszą, lepszą jakościowo i bardziej wyspecjalizowaną ofertę turystyczną również na obszarach wiejskich naszego województwa – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Zakończyliśmy proces kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej, a to kolejny powód, aby odwiedzić warmińsko-mazurską wieś i skorzystać z oferty najlepszych gospodarstw agroturystycznych i zagród edukacyjnych na Warmii i Mazurach.

W ramach Konkursu Agro-Eko-Turystycznego „Zielone Lato” komisja konkursowa sprawdza m.in.: standard zakwaterowania i wyposażenia, jakość świadczonych usług rekreacyjnych, stan obiektów, a także możliwości żywienia gości i metody promocji poszczególnych obiektów.

Laureaci Zielonego Lata wybierani są spośród kilkudziesięciu zgłoszonych do konkursu obiektów w trzech kategoriach:

a) gospodarstwa gościnne – wypoczynek u rolnika (typowe gospodarstwa agroturystyczne),

b) gospodarstwa gościnne – wypoczynek na wsi (inne obiekty turystyczne działające na obszarach wiejskich Warmii i Mazur),

c) zagrody edukacyjne Warmii i Mazur.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Komunikacja miejska w Boże Ciało

ZDZiT w Olsztynie informuje, że w dniu 20.06.2019