Złoty medal zawodnika Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin

Złoty medal zawodnika Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin

- Kategoria: Sport, Sporty walki
0

marcin-niebrzydowski

W sobotę 16 grudnia odbyły się w Koszalinie XXVIII Mistrzostwa Polski Kyokushin Młodzieżowców. Zawodnik Olsztyńskiego Klubu Karate Kyokushin, Marcin Niebrzydowski startował w najliczniej obsadzonej kategorii MP młodzieżowców, kumite do 75kg. Dzięki sukcesom z poprzednich lat otrzymał wolny los w eliminacjach. W drodze po złoto stoczył trzy emocjonujące pojedynki.

Pierwszy pojedynek zawodnik OKKK zwycięża jednogłośną decyzją sędziów z zawodnikiem z Malborka. Druga walka sprawiła nieco więcej kłopotów. Po regulaminowym czasie sędziowie ogłosili remis. Jednak dogrywka nie sprawiła problemu świetnie przygotowanemu olsztynianinowi, wygrał jednogłośną decyzją sędziów dominując przeciwnika licznymi frontalnymi kopnięciami i uderzeniami.

Finał był już formalnością. Marcin nie pozostawił nic przypadkowi, celnymi uderzeniami, czyniąc przeciwnika z Włocławka chwilowo niezdolnym do walki, zdobył wazari. Tym samym został złotym medalistą Mistrzostw Polski Kyokushin Młodzieżowców 2017.

Koniec roku był bardzo udany dla zawodników OKKK. W ubiegłym tygodniu ze srebrnym medalem wróciła z Pucharu Polski Karate Kyokushin we Wrocławiu Sylwia Jocz, zaś 20 osobowa grupa młodszych zawodników przyjechała do Olsztyna z pierwszym miejscem drużynowo z Ogólnopolskiego Turnieju Karate we Włocławku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli ponad 300 krzaków marihuany

Drobiazgowa praca operacyjna mrągowskich policjantów przyniosła efekty w