XV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka 2017”

XV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka 2017”

kurlantka-2017a

Już za kilka dni w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Stawigudzie odbędzie się coroczne święto muzyki ludowej, popularnej i chóralnej, czyli jubileuszowy XV Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „Kurlantka 2017”.

Zaczynaliśmy skromnie w roku 2003 od 8 zespołów, kolejny rok wyglądał podobnie, był też zamysł zrezygnowania z dalszych edycji, ale jak to mówi przysłowie- „do trzech razy sztuka”- zaryzykowaliśmy- trzecia edycja przyniosła podwojenie ilości zgłoszeń i od tego czasu było coraz lepiej i trwa do dziś. Do tegorocznej edycji otrzymaliśmy tyle zgłoszeń, że ze względów organizacyjnych musieliśmy kilku zespołom z żalem serca powiedzieć nie.

W sobotę i niedzielę 13 i 14 maja obejrzymy i usłyszymy występy 36 zespołów – kapel ludowych, zespołów folklorystycznych, śpiewaczych, chórów wielogłosowych, a wszystkich połączy odśpiewanie co najmniej jednej pieśni warmińskiej, czyli kurlantki. Różnorodność muzyki sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, dlatego już dziś warto zarezerwować czas między godziną 10.00 a 15.00 i wspólnie spędzić ten czas z nami.

Wstęp jest wolny.

kurlantka-2017

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego