Wybierasz się na grzyby? Uważaj, aby nie zgubić się w lesie

Wybierasz się na grzyby? Uważaj, aby nie zgubić się w lesie

- Kategoria: Wiadomości
0

grzyby

Trwa sezon grzybowy. W tym roku leśnych przysmaków jest wyjątkowo dużo. Wyjątkowo dużo jest również osób, które wybierają się do lasu na grzybobranie. Zdarza się, że las staje się pułapką z której ciężko się wydostać. Szczególnie narażone na takie zagrożenia są osoby starsze dla których grzybobranie jest wielką pasją. Olsztyńscy policjanci już kilkukrotnie interweniowali w takich przypadkach.

W najbliższym czasie wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu wybierze się do lasu na grzyby. Czasami takie wyprawy kończą się utratą orientacji i zaginięciem, a grupą szczególnie zagrożoną są osoby starsze. Tak było w przypadku 82-latka, który wczoraj wspólnie z rodziną wybrał się na grzyby do lasu w pobliżu m. Kaborno. Około godziny 19:00 rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Kilkudziesięciu mundurowych natychmiast przystąpiło do poszukiwania starszego mężczyzny. Jak się okazało 82-latek przed godziną 23:00 cały i zdrowy wrócił do domu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna zabłądził w lesie i przez kilka godzin szukał drogi powrotnej.

Na szczęście w tym przypadku zaginiony odnalazł się już po kilku godzinach poszukiwań. Nie zapominajmy, że podobne sytuacje mogą skończyć się tragicznie, dlatego policja apeluje:

  • do lasu nie wybieraj się w pojedynkę,
  • nie odchodź zbyt daleko od osób z którymi wybrałeś się na grzybobranie – pozostań z nimi w kontakcie wzrokowym,
  • zabierz ze sobą telefon komórkowy, nie zapomnij wcześniej naładować baterii,
  • pamiętajmy skąd wyruszyliśmy tak aby w każdej chwili móc powrócić do tego miejsca, jeśli nie znasz terenu nie oddalaj się zbyt daleko,
  • do lasu zakładaj jaskrawe ubranie a nawet kamizelkę odblaskową, dzięki temu będziesz widoczny z większej odległości,
  • jeśli ty lub twój znajomy zbłądzili w lesie natychmiast powiadom policję,
  • zadbaj też o swoje zdrowie – zbieraj tylko znane Ci grzyby.
Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Podpisano umowę na dostawę do Olsztyna nowych tramwajów

 Dziś (18 lipca) w Urzędzie Miasta została podpisana