Wstępne podsumowanie bezpieczeństwa na drogach podczas ferii zimowych

Wstępne podsumowanie bezpieczeństwa na drogach podczas ferii zimowych

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Trwa ostatni weekend ferii. Przed nami powroty z zimowego wypoczynku. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, koncentracji i zwracaniu uwagi na innych użytkowników ruchu – apelują policjanci.

Policjanci drogówki przez ostatnie dwa tygodnie dbali o bezpieczeństwo na drogach regionu, kontrolowali autokary, trzeźwość kierujących. Nie zapomnieli także o pieszych, którym szczególnie doskwierała ta jesienno – zimowa aura.

Ze wstępnych danych wynika, że na Warmii i Mazurach od 22 stycznia do 6 lutego br.(włącznie) doszło do 35 wypadków drogowych (podczas ferii 2015 – 36), w których zginęło 5 osób (w 2015 – 6), a 51 zostało rannych (w 2015 – 39). Policjanci odnotowali także ponad 600 kolizji drogowych. Ujawniono 90 kierujących pod wpływem alkoholu.

Warto podkreślić, że wśród wypadków drogowych, żaden nie miał związku z przewożeniem dzieci w sposób zorganizowany.

Policjanci całego regionu kontrolowali autokary – stałe punkty kontroli autokarów zostały uruchomione w każdym powiecie naszego województwa. Kontrole odbywały się także poza wyznaczonymi punktami.

Na dwa tygodnie ferii – trzy dni bez wypadku                                     

W trakcie ferii były trzy dni, które chlubnie zapisały się w policyjnych statystykach. 28, 31 stycznia i 3 lutego – w tych dniach na warmińsko- mazurskich drogach nie doszło do ani jednego wypadku.

Przed nami powroty

Wiele osób chce wykorzystać wolny czas do ostatniej chwili. Wszystkim, którzy dzisiejszy dzień wybrali na powrót do domu policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności, koncentracji i zwracaniu uwagi na innych użytkowników ruchu.

Źródło: KWP Olsztyn (mk/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

825 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 16 nowych zachorowań na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (14.08) o 825 nowych