Wolne miejsca w olsztyńskich szkołach

Wolne miejsca w olsztyńskich szkołach

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

W olsztyńskich szkołach przygotowanych zostało łącznie ponad 5,3 tys. miejsc. W czasie pierwszej części rekrutacji wpłynęło o 819 wniosków więcej. Dziś wiadomo, że chęć uczenia się w wybranej placówce potwierdziło 3528 uczniów. To oznacza, że w szkołach prowadzonych przez gminę są jeszcze 1782 miejsca.

Najwięcej miejsc zostało w liceach ogólnokształcących – 736 (361 dla absolwentów gimnazjów i 375 szkół podstawowych). Szkoły branżowe I stopnia moga przyjąć jeszcze 561 osób (303 gim/258 sp), a technika – 485 (242 gim/ 243 sp). Łącznie we wszystkich rodzajach szkół absolwenci podstawówek mogą liczyć na 876 miejsc, natomiast gimnazjów na 906 miejsc.

Wnioski w rekrutacji uzupełniającej można będzie wypełniać od 17 lipca (środa) od godz. 8:00 do 6 sierpnia (wtorek) do godz. 15:00 w serwisach internetowych uruchomionych na potrzeby rekrutacji: szkoły ponadpodstawowe | szkoły ponadgimnazjalne.

Źródło: UM Olsztyna

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kontrole przyłączy kanalizacyjnych

W Olsztynie rozpoczęły się kontrole nieruchomości, które mają