Widowiskowa inauguracja Pucharu Polski podczas Elemental Tri Series Olsztyn 2018!

Widowiskowa inauguracja Pucharu Polski podczas Elemental Tri Series Olsztyn 2018!

elemental-tri-series-olsztyn-2018 (1)

Po sobotnich zmaganiach elity w Pucharze Europy, w niedzielę na starcie w Olsztynie stanęli triathloniści, którzy po raz pierwszy w tym sezonie rywalizowali o punkty w ramach Pucharu Polski na dystansach: supersprinterskim i sprinterskim. Rywalizacja podczas zawodów była niezwykle zacięta. Elemental Tri Series odbywające się w urokliwej scenerii Jeziora Ukiel po raz kolejny pokazały, że stolica Warmii i Mazur to doskonałe miejsce na zorganizowanie dużej imprezy triathlonowej.

Tegoroczne zmagania w ramach Pucharu Polski podczas Elemental Tri Series Olsztyn odbywały się na dystansie supersprinterskim (0,4 km – 10 km – 2,5 km) w kategorii młodzik oraz na sprinterskim w kategoriach junior i junior młodszy. W Olsztynie rywalizowali również zawodnicy na dystansie olimpijskim bez draftingu (1,5 km – 40 km – 10 km): w age group oraz w sztafetach.

Jako pierwsi na starcie zameldowali się zawodnicy na dystansie supersprinterskim. Najlepsi okazali się Piotr Bronakowski (00:34:41, KS Anunnaki) i Józefina Młynarska (00:37:31, Triathlon YMCA Kraków).

Do zwycięstwa na prestiżowym dystansie sprinterskim było kilku faworytów, między innymi: Tomasz Brembor, Michał Chmura, Piotr Ławicki czy Tomasz Szala – startujący w sobotę w Pucharze Europy. Zawodnicy na tym dystansie mieli do pokonania 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Drugi po etapie pływackim Tomasz Brembor, tracił jedynie 4 sekundy do Macieja Bruździaka, jednak już T1 Brembor opuścił z niewielką przewagą i błyskawicznie zaczął dyktować warunki na rowerze uciekając pozostałym. Na kolejnych kilometrach stawka się jednak wyrównała i w walce liczyli się również Tomasz Szala, Przemysław Szymanowski i Kuba Kowalski.

O ostatecznym zwycięstwie doskonale dysponowanego tego dnia Tomasza Brembora (GVT BMC AZS-AWF Katowice), który minął linię mety z czasem 00:57:11, nad drugim Przemysławem Szymanowskim (00:57:53, IDMAR Racing Team) zaważyła jego wyraźna przewaga podczas etapu pływackiego. Jako trzeci na mecie w Olsztynie zameldował się Tomasz Szala (00:58:32, skleprowerowy.pl). Rywalizację kobiet na dystansie sprinterskim wygrała Aleksandra Jędrzejczyk (01:04:25, GVT BMC) przed Martą Sikorą (01:05:20, Triathlon YMCA Kraków) i Klaudią Petters (01:05:32, TS Akwedukt Kielce).

Trasa w Olsztynie jest urozmaicona i selektywna, mieliśmy do pokonania zarówno długi podjazd, jaki i później podbieg, była też bardzo wymagająca i mimo, że to jest sprint to trzeba było ją przebyć z głową. W Olsztynie zawsze startuje mi się bardzo dobrze i lubię tu wracać, także jak tylko kalendarz na to pozwala zawsze tu startuję” – powiedział Tomasz Brembor, zwycięzca dystansu sprinterskiego.

Na końcu do zmagań przystąpili triathloniści na dystansie olimpijskim. W tej rywalizacji zwyciężył Paweł Reszke (02:03:30, UKS Tri-Team Rumia), drugi był Sebastian Karaś (02:03:40, Team Karaś), trzeci Łukasz Wojtyna (02:05:34, 12Tri.pl). Wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Góralska (Labosport Team) z wynikiem 02:20:49, drugie miejsce na podium wywalczyła Monika Chodyna (3life team Najmowicz triathlon, 02:23:35), a trzecie Marta Otto (02:30:39, Kuźnia Triathlonu). Wśród trzyosobowych sztafet, pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Cezary Borko, Paweł Stawiński i Sebastian Najmowicz.

W ramach Elemental Tri Series Olsztyn 2018 odbyły się dwie imprezy towarzyszące. Podczas zawodów biegowych dla dorosłych 10K Run Series na dystansie 10 km, w ramach akcji Olsztyn Biega, tu najlepszy okazał się Bogumił Krupiński, który zwyciężył z czasem 00:36:46. Najlepsza wśród Pań była Agnieszka Lankowska-Klemt 00:43:03. Dzieci brały udział w zawodach biegowych Elemental Kids na dystansach 200, 500 i 1000 m.

Cały czas można się zapisać na kolejne dwa etapy cyklu Elemental Tri Series 2018, kolejno: w Blachowni k. Częstochowy 29.07.2018 r. oraz na wielki finał tegorocznego cyklu, który odbędzie się 19.08.2018 r. w Białymstoku. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.triathlonseries.pl . Szczegółowe informacje znajdują się również na profilu cyklu na Facebooku: https://www.facebook.com/triathlonseriespl/.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

W jeziorze Ukiel utonął mężczyzna. Wcześniej spożywał alkohol

Przedwczoraj w nocy, w jeziorze, utonął mężczyzna. Policja