Warmia z lotu ptaka w Planete+

Warmia z lotu ptaka w Planete+

- Kategoria: Ciekawostki
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Planete+ zaprasza na najnowszy odcinek „Polski z góry”, unikalnej w polskiej telewizji produkcji, w której widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak wygląda nasz kraj z góry. W czwartej odsłonie serii widzowie będą mieli okazję przyjrzeć się niezwykle bogato zalesionym terenom historycznej Warmii. Tym razem kamera wzleci nad zielone tereny rozpościerające się między spokojną Doliną Dolnej Wisły, a rozległym obszarem zachodnich Mazur. Premiera w poniedziałek 11 września o godzinie 18:30.

W rankingu 10 programów z największą oglądalnością w Planete+ aż sześć miejsc zajmują odcinki zagranicznej serii „Świat z góry”.
Z inspiracji tą serią oraz podobnymi programami jak „Ziemia z nieba” Yanna Arthus-Bertranda, Planete+ postanowiło pokazać Polakom ojczyznę w równie atrakcyjny sposób – z lotu ptaka.

8 tys. kilometrów, 384 godziny zdjęciowe, 50 odwiedzonych miast i miasteczek, a wszystko po to by dowiedzieć się, jak z wysokości prezentują się łagodne szczyty bieszczadzkich pasm górskich i co skrywają wodne serpentyny Doliny Dolnej Wisły. „Polska z góry” to dwunastoodcinkowy serial dokumentalny zabierze widzów w podróż po najpiękniejszych miejscach kraju nad Wisłą i pozwoli podziwiać bogactwo jego natury oraz kultury sfilmowane z nowej perspektywy.

Na trasie twórców znalazło się 50 malowniczych miejscowości z różnych rejonów Polski. Czwarty odcinek poświęcony będzie jednej z najstarszych historycznie krain Polski, czyli Warmii. Ten trójkątny, wbijający się zielonym klinem między spokojną Dolinę Dolnej Wisły, a rozległy obszar zachodnich Mazur, teren, jest prawdziwym leśnym królestwem. Jego niełatwe dzieje sięgają natomiast w swych początkach nawet do średniowiecza. To w tamtejszych borach szykowali się do walki pruscy Warmowie, od którego to plemienia kraina przejęła swą pradawną nazwę. Warmińskie knieje przemierzali też zakapturzeni rycerze w poszukiwaniu śladów pogańskich kultów i świątyń. Teraz te bajeczne tereny widzowie Planete+ będą mogli podziwiać również z lotu ptaka.

Premiera czwartego odcinka serii „Polska z góry” już w poniedziałek 11 września o godzinie 18:30. Tylko w Planete+.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na