„W Dialogu” – nowe narzędzie do konsultacji społecznych

„W Dialogu” – nowe narzędzie do konsultacji społecznych

- Kategoria: Wiadomości
0

w-dialogu

„Pieszy w mieście” czyli ocena komfortu i bezpieczeństwa poruszania się po Olsztynie to pierwsze konsultacje, które zostaną zebrane w ramach testowanej przez olsztyński urząd miasta platformy konsultacjnej „W Dialogu”.

Projekt „W Dialogu” został przygotowany przez konsorcjum w składzie: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Związek Miast Polskich, Polskie Forum Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania oraz Studio Promocji MIT. To zbiór narzędzi internetowych, które mają wspierać dobre planowanie i przejrzystość procesu konsultacji społecznych.

Zanim rozpoczniemy testowanie platformy, zapraszamy do komentowania materiałów, które tam zamieściliśmy – zachęca Aneta Szpaderska, dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego- zależy nam na Państwa wsparciu i dostępności informacji, aby żaden mieszkaniec nie czuł się wykluczony z możliwości wniesienia wkładu do mających się odbyć dyskusji.

Aby skomentować materiały, należy:

  1. Zarejestrować się na platformie internetowej „W Dialogu”, testo.dialog.ii.pw.edu.pl/citizen,
  2. Dołączyć do komentowania materiałów.

Aby dowiedzieć się, jak działa platforma można skorzystać z krótkich filmów instruktażowych. Linki do nich są dostępne po wejściu na panel mieszkańca. Pierwsza runda komentowania materiałów zakończy się 8 maja ale termin ten może zostać wydłużony jeżeli mieszkańcy zgłoszą takie zapotrzebowanie.

W przypadku pytań technicznych dotyczących platformy pytania można kierować do zespołu „W Dialogu” na adres email: wdialogu@uw.edu.pl.

Ostateczne terminy dyskusji zostaną podane po przygotowaniu ostatecznej wersji materiałów informacyjnych. Więcej o projekcie na www.wdialogu.uw.edu.pl

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Już w piątek piłkarski turniej Neymar Jr’s Five. Zapisy wciąż otwarte!

W najbliższy piątek (25 maja) turniej Neymar Jr’s