VI Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego

VI Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Wspólne śpiewanie hymnu Polski o godz. 11.11, wystrzał z armaty, rekonstruktorzy, bębniarze, pamiątkowe flagi dla pierwszych 700 osób, animacje dla dzieci, poczęstunek i kąpiel w Jeziorze Dywickim z Morsami Dywity – tak w skrócie będzie wyglądał VI Gminny Bieg Niepodległości wokół Jeziora Dywickiego, który odbędzie się 11 listopada. Bieg startuje o godz. 11.30, a udział w nim jest bezpłatny.

Wójt Daniel Zadworny zaprasza do udziału w aktywnym, rodzinnym świętowaniu Niepodległej wszystkich chętnych i całe rodziny.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców, ale i gości z okolic do wspólnego, radosnego świętowania! – mówi wójt Daniel Zadworny. – Z roku na rok nasza impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku padł rekord frekwencji, bo nad Jeziorem Dywickim świętowało ponad 700 osób!

WAŻNA INFORMACJA! W tym roku z powodu inwestycji zagospodarowania terenów przy głównym zejściu na plażę za Ośrodkiem Zdrowia, start i meta oraz Biuro Zawodów będą zlokalizowane na utwardzonym terenie przy końcu ul. Jana Pawła II w Dywitach (tak, jak miało to miejsce podczas tegorocznej Dywickiej 5-ki). Trasę okrążenia liczącą około 2,5 km można przebiec, przespacerować lub przejść z kijkami – najważniejszy jest udział i możliwość wspólnego świętowania razem.

– Bieg ma charakter zabawy i nie jest nastawiony na rywalizację. W biegu nie będzie prowadzona klasyfikacja zawodników. Liczy się udział, a nie wynik – podkreśla Karolina Krajewska z referatu bezpieczeństwa, sportu i transportu publicznego w UG Dywity.

W biegu prawo startu mają osoby bez ograniczenia wiekowego, a osoby poniżej 18 lat startują tylko za pisemną zgodą opiekuna prawnego. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w zawodach. W przypadku braku zaświadczenia Uczestnik jest zobowiązany do podpisania w biurze zawodów od godz. 9:30 do 11.15 oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych oraz o starcie na własną odpowiedzialność i zgody na przetwarzanie danych osobowych (przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie i zgodę podpisuje opiekun prawny).
ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH BARDZO PROSIMY O DOSTARCZANIE DO BIURA ZAWODÓW JUŻ PODPISANYCH OŚWIADCZEŃ I ZGÓD – są one do pobrania na stronie: http://gminadywity.pl/aktualnosci/1742

Sygnałem do biegu będzie wystrzał z armaty, a do boju zagrzewać Państwa będą bębniarze z Warmia Rythm Team i rekonstruktorzy z epoki, którzy będą badać Państwa zdolność do biegu w przenośnym szpitalu polowym. Dywicki Gminny Ośrodek Kultury zadba o animacje dla najmłodszych. Po biegu nie zabraknie ciepłej strawy, gorącej herbaty i pysznych pączków na uzupełnienie energii. Podczas wydarzenia nie zabraknie też coraz liczniejszej ekipy Morsów Dywity, którzy wszystkich śmiałków zapraszają na godz. 12.00 na świętowanie w wodzie i wspólną kąpiel w Jeziorze Dywickim.

– To będzie inauguracja sezonu morsowego w Dywitach! Zapraszamy serdecznie! – zachęca Marcin Bergmański, prezes Morsów Dywity.

Organizatorami biegu są: Gmina Dywity, Gok Dywity, LZS Dywity, Morsy Dywity, i OSP z terenu gminy, a sponsorami: CS BUD Dywity, Bujalski Sp z o.o., ABC Nieruchomości Brodnica. Patronat nad dywickim Biegiem objął Program Niepodległa, który przekazał ciekawe gadżety niepodległościowe na wydarzenie. Piękne kubki, koszulki, torbę, notatniki i długopisy będzie można wygrać w konkursach podczas wydarzenia.

Zachęcamy wszystkich do ubrania się w stroje biało-czerwone i przyniesienie ze sobą flag Polski! Regulamin imprezy i niezbędne oświadczenia znajdują się na stronie: http://gminadywity.pl/aktualnosci/1742

plakat-bieg-niepodleglosci-dywity19

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

120 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (04.04) o 120 nowych