V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo

V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo

- Kategoria: Ciekawostki
0
zawody-drwali

V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo odbędą się w piątek, 14 marca.

W zawodach oceniane będą: ścinka, okrzesywanie, dokładność przerzynki, wyposażenie w sprzęt BHP oraz przygotowanie pilarki do pracy. O miano najlepszego zrywkarza zmagać się będą operatorzy w konkurencji zrywki nasiębiernej drewna średniowymiarowego. Spośród drwali wyłonionych zostanie trzech najlepszych oraz zespołowo – najlepszy zakład usług leśnych. Przewidywane są także dodatkowe atrakcje.

Głównym celem imprezy jest promocja bezpieczeństwa i higieny pracy. Do udziału zaproszeni są pilarze pracujący w ZUL-ach świadczących usługi leśne w Nadleśnictwie Spychowo. Będzie to impreza skupiająca szeroką rzeszę ludzi związanych zawodowo z pozyskaniem drewna.

Zawody rozpoczynają się o godz. 9, w piątek 14 marca 2014 r. Miejscem rozgrywek jest zrąb w oddziale 297 a, c, f na terenie Leśnictwa Czajki. Będąc w Świętajnie należy skręcić w drogę na Długi Borek (w stronę Urzędu Pocztowego) i jechać ok. 2 km (dojazd od Świętajna będzie oznakowany).

 

Źródło, fot.: RDLP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Zobacz również

KSW 33: Mamed Khalidov vs. Michał Materla – zapowiedź walki

Już dzisiaj, 28 listopada na gali KSW 33