zawody-drwali

V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo

V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo odbędą się w piątek, 14 marca.

W zawodach oceniane będą: ścinka, okrzesywanie, dokładność przerzynki, wyposażenie w sprzęt BHP oraz przygotowanie pilarki do pracy. O miano najlepszego zrywkarza zmagać się będą operatorzy w konkurencji zrywki nasiębiernej drewna średniowymiarowego. Spośród drwali wyłonionych zostanie trzech najlepszych oraz zespołowo – najlepszy zakład usług leśnych. Przewidywane są także dodatkowe atrakcje.

Głównym celem imprezy jest promocja bezpieczeństwa i higieny pracy. Do udziału zaproszeni są pilarze pracujący w ZUL-ach świadczących usługi leśne w Nadleśnictwie Spychowo. Będzie to impreza skupiająca szeroką rzeszę ludzi związanych zawodowo z pozyskaniem drewna.

Zawody rozpoczynają się o godz. 9, w piątek 14 marca 2014 r. Miejscem rozgrywek jest zrąb w oddziale 297 a, c, f na terenie Leśnictwa Czajki. Będąc w Świętajnie należy skręcić w drogę na Długi Borek (w stronę Urzędu Pocztowego) i jechać ok. 2 km (dojazd od Świętajna będzie oznakowany).

 

Źródło, fot.: RDLP Olsztyn

Zobacz również

zamek

Zobacz nowy film promujący olsztyński zamek

Muzeum Warmii i Mazur opublikowało nowy film, który ma promować zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie. ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>