zawody-drwali

V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo

V Zawody Drwali o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo odbędą się w piątek, 14 marca.

W zawodach oceniane będą: ścinka, okrzesywanie, dokładność przerzynki, wyposażenie w sprzęt BHP oraz przygotowanie pilarki do pracy. O miano najlepszego zrywkarza zmagać się będą operatorzy w konkurencji zrywki nasiębiernej drewna średniowymiarowego. Spośród drwali wyłonionych zostanie trzech najlepszych oraz zespołowo – najlepszy zakład usług leśnych. Przewidywane są także dodatkowe atrakcje.

Głównym celem imprezy jest promocja bezpieczeństwa i higieny pracy. Do udziału zaproszeni są pilarze pracujący w ZUL-ach świadczących usługi leśne w Nadleśnictwie Spychowo. Będzie to impreza skupiająca szeroką rzeszę ludzi związanych zawodowo z pozyskaniem drewna.

Zawody rozpoczynają się o godz. 9, w piątek 14 marca 2014 r. Miejscem rozgrywek jest zrąb w oddziale 297 a, c, f na terenie Leśnictwa Czajki. Będąc w Świętajnie należy skręcić w drogę na Długi Borek (w stronę Urzędu Pocztowego) i jechać ok. 2 km (dojazd od Świętajna będzie oznakowany).

 

Źródło, fot.: RDLP Olsztyn

Zobacz również

mam-talent

Casting do „Mam Talent!” w Olsztynie

Już po raz ósmy ekipa „Mam Talent!” wyruszy na poszukiwania najbardziej utalentowanych mieszkańców Polski. Jeśli ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Portal Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Obraz CAPTCHY

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>