Utalentowana mieszkanka Różnowa zagra w Carnegie Hall w Nowym Jorku

Utalentowana mieszkanka Różnowa zagra w Carnegie Hall w Nowym Jorku

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UG Dywityfot. UG Dywity

Wspaniałe wieści z Nowego Jorku! Pierwsze miejsce w Golden Classical Music Awards New York dla Oliwii Smyk z Różnowa, uczennicy klasy oboju Agnieszki Zwolskiej z Powiatowej Szkoły  Muzycznej w Dywitach, której akompaniowała Natalya Klykova! Tym samym Oliwia otrzymała zaproszenie do występu w marcu 2020 roku w sali Weill Recital Hall w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Golden Classical Music Awards to międzynarodowy konkurs, stawia sobie za cel odkrywanie artystów o wyjątkowej osobowości oraz przyznawanie nagród, które mogą pomóc w rozpoczęciu międzynarodowej kariery.

Konkurs ten jest otwarty dla wszystkich narodowości oraz grup wiekowych i w każdej edycji uczestniczą w nim muzycy niemal z całego świata. W grudniu 2019 roku zgłoszenie do konkursu w grupie średniozaawansowanej (w kategorii 13-15 lat) wysłała także Oliwia Smyk z Różnowa w Gminie Dywity.

Oliwia przesłała nagranie dowolne z następujących okresów: barokowy, klasyczny, romantyczny lub współczesny.

– Szansa, przed jaką dziś stoi Oliwia, grająca na tak trudnym i wymagającym instrumencie jak obój – jest nie do przecenienia w kontekście jej dalszego rozwoju muzycznego – mówi Piotr Smyk, tata Oliwii. – Nowojorska Carnegie Hall to jedna z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata. Grają tam wyłącznie najlepsi z najlepszych. Chciałem przy okazji podziękować Gmina Dywity za udostępnienie sali w USC z fortepianem do nagrania materiału na konkurs.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: Kolejny rekord zakażeń w Polsce i w naszym województwie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (08.08) o 843 nowych