Urząd Miasta wydał książeczki edukacyjne o smogu

Urząd Miasta wydał książeczki edukacyjne o smogu

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Aby wykształcić odpowiednie nawyki już od najmłodszych lat, Urząd Miasta Olsztyna wydał książeczki edukacyjne skierowane dla dzieci w wieku 6 – 8 lat. W środku znalazły się kolorowanki, zgadywanki, łamigłówki i krzyżówki.

– Smog jest następstwem nieodpowiedzialnych zachowań, stosowania starych instalacji grzewczych i spalania śmieci – podkreśla prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – problem dotyczy nas – dorosłych, jednak na jego skutki narażone są osoby najbliższe naszemu sercu, nasze dzieci. Czas na zmiany, odpowiedzialne decyzje i odejście od starych przyzwyczajeń.

Książeczki zostały wydrukowane w nakładzie 5 tysięcy sztuk. Od początku tygodnia (9.04) będą rozdawane najstarszym przedszkolakom oraz najmłodszym uczniom szkół podstawowych w Olsztynie.

– Umysł malucha szybko chłonie wiedzę i wykorzystuje ją w praktyce, szczególnie kiedy podana jest w formie zabawy – dodaje prezydent Grzymowicz – z naszej książeczki najmłodsi dowiedzą się czym jest smog i jak zapobiegać jego powstaniu. Bohaterem książki jest Filip, który pokazuje jak walczyć z „naszym wrogiem smogiem”.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili