Urząd Miasta wydał książeczki edukacyjne o smogu

Urząd Miasta wydał książeczki edukacyjne o smogu

- Kategoria: Wiadomości
0

fot. UM Olsztynafot. UM Olsztyna

Aby wykształcić odpowiednie nawyki już od najmłodszych lat, Urząd Miasta Olsztyna wydał książeczki edukacyjne skierowane dla dzieci w wieku 6 – 8 lat. W środku znalazły się kolorowanki, zgadywanki, łamigłówki i krzyżówki.

– Smog jest następstwem nieodpowiedzialnych zachowań, stosowania starych instalacji grzewczych i spalania śmieci – podkreśla prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – problem dotyczy nas – dorosłych, jednak na jego skutki narażone są osoby najbliższe naszemu sercu, nasze dzieci. Czas na zmiany, odpowiedzialne decyzje i odejście od starych przyzwyczajeń.

Książeczki zostały wydrukowane w nakładzie 5 tysięcy sztuk. Od początku tygodnia (9.04) będą rozdawane najstarszym przedszkolakom oraz najmłodszym uczniom szkół podstawowych w Olsztynie.

– Umysł malucha szybko chłonie wiedzę i wykorzystuje ją w praktyce, szczególnie kiedy podana jest w formie zabawy – dodaje prezydent Grzymowicz – z naszej książeczki najmłodsi dowiedzą się czym jest smog i jak zapobiegać jego powstaniu. Bohaterem książki jest Filip, który pokazuje jak walczyć z „naszym wrogiem smogiem”.

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali