Udawał policjanta i jeździł na „sygnale” po ulicach miasta – spieszył się do kościoła

Udawał policjanta i jeździł na „sygnale” po ulicach miasta – spieszył się do kościoła

- Kategoria: Na sygnale
0

kogut-policja

47-letni mieszkaniec Warszawy będzie tłumaczył się przed sądem, dlaczego w prywatnym samochodzie miał zamontowane niebieskie światła błyskowe i pijany jeździł ulicami miasta. Zatrzymany Paweł P. podawał się za policjanta. Miał w organizmie blisko promil alkoholu.

Wczoraj rano gołdapscy policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza policji. Z relacji zgłaszających wynikało, że około godziny 7.00 w rejon kościoła na ul. 1-go Maja w Gołdapi z włączonymi niebieskimi światłami błyskowymi i sygnałami dźwiękowymi podjechała skoda fabia, z której wysiadł chwiejnym krokiem mężczyzna podający się za policjanta. Jego wygląd i zachowanie wskazywały na to że może być nietrzeźwy, więc zgłaszający zabrał mu kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę i powiadomił oficera dyżurnego miejscowej komendy.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że osobą podającą się za funkcjonariusza był 47-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania autem pod wpływem alkoholu. Ponadto mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za przywłaszczenie funkcji publicznej oraz za posiadanie i używanie urządzeń pojazdów uprzywilejowanych nie będąc do tego uprawnionym.

Źródło: KWP Olsztyn (ab/in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

1306 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – 15 na Warmii i Mazurach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (28.09) o 1306 nowych