Tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn, którzy siłą przetrzymywali 40-latka i żądali okupu za uwolnienie

Tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn, którzy siłą przetrzymywali 40-latka i żądali okupu za uwolnienie

- Kategoria: Na sygnale
0

policja-55

Cztery dni grozy przeżył 40-latek, który został pozbawiony wolności i siłą przetrzymywany bezprawnie w Mrągowie. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty popełnienia przestępstwa i decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą areszcie. Grozi im kara więzienia, trwająca nie krócej niż 3 lata. Sprawę prowadzi mrągowska policja i prokuratura, ustalając motywy działania sprawców i okoliczności zdarzenia.

W ostatnią niedzielę lutego (28.02.2021) około godz. 15:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację od starszego mężczyzny, że jego syn jest przez kogoś przetrzymywany wbrew jego woli i może stać się mu krzywda. Warunkiem odzyskania wolności, jest przekazanie 10 tysięcy złotych.

Niestety zgłaszający tyle pieniędzy nie posiadał, zaoferował w zamian samochód osobowy. Z chwilą zgłoszenia, do sprawy natychmiast włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W efekcie podjętych działań, w momencie planowanej wymiany zakładnika na okup, funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn. 39-latek i jego 37-letni wspólnik trafili do policyjnego aresztu. Równocześnie policjanci uwolnili pokrzywdzonego, który na szczęście w trakcie bezprawnego pozbawienia wolności nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani oraz przedstawiono im zarzuty, popełnienia przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu o areszt tymczasowy wobec podejrzanych na okres trzech miesięcy. W środę (03.03.2021) mrągowski sąd taki środek zapobiegawczy zastosował. Mężczyźni trafili za mury zakładu karnego. Za przestępstwo pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, sprawcom grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 3 lata. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mrągowie.

Źródło: KWP Olsztyn (dk/tm)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Rząd przyspiesza Narodowy Program Szczepień. Do 9 maja e-skierowania dla wszystkich Polaków 18+

Do 9 maja każdy z nas, kto skończył