Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 nowoczesne laptopy

Szkoły z Gminy Dywity otrzymały 24 nowoczesne laptopy

- Kategoria: Wiadomości
0

laptopy-ug-dywity

Aż 268 mieszkańców Gminy Dywity i okolic wzięło udział w bezpłatnych szkoleniach komputerowych z projektu „Ja w Internecie”, który Gmina realizowała w partnerstwie z Fundacją Mazury PL. Dzięki projektowi udało się nie tylko przeszkolić dużą grupę mieszkańców, ale zakupić również 24 nowoczesne, przenośne komputery, które w czwartek 12 września wójt Daniel Zadworny przekazał dyrektorom 4 szkół publicznych z terenu Gminy Dywity. Wartość przekazanego sprzętu to prawie 45 tys. zł. 

Z nowoczesnych laptopów będą korzystali uczniowie: Szkoły Podstawowej w Dywitach, Szkoły Podstawowej w Spręcowie, Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie i Szkoły Podstawowej w Tuławkach z filia we Frączkach. Każda ze szkół otrzymała po 6 laptopów, które mogą pełnić równocześnie funkcje notebooków. W przekazaniu sprzętu wzięli udział:

Mirosława Klejna, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dywitach, Mariola Soroka-Christow, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuławkach, Magdalena Wrzosek , dyrektor Szkoły Podstawowej w Spręcowie i Anna Zduńczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bukwałdzie.

Dodatkowo podczas spotkania u wójta obecni byli: Kamil Petynka, prezes Fundacji Mazury, partner projektu, Małgorzata Dziemidowicz, kierownik referatu edukacji, kultury i zdrowia, Mirosław Gordon, kierownik referatu nowoczesnych technologii informatycznych oraz Jacek Niedzwiecki, kierownik referatu innowacji i informacji, który był koordynatorem projektu „Ja w Internecie”. Dzięki projektowi „Ja w Internecie” Gmina Dywity pozyskała wspólnie z Fundacją Mazury grant w wysokości 150 tys. zł na zakup 24 komputerów przenośnych i przeszkolenie 268 osób z 7 interesujących modułów takich, jak:

  • Mój biznes w sieci,
  • Działam w mediach społecznościowych,
  • Rolnik w Internecie,
  • Rodzic w Internecie,
  • Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Tworzenie strony – blog,
  • Kultura w sieci.

W szkoleniach, które potrwały od lutego do końca lipca 2019 roku wzięły udział osoby powyżej 25 roku życia. Każdy z modułów trwał 12 godzin szkoleniowych. Warsztaty komputerowe odbyły się m.in. w takich miejscowościach, jak Dywity, Słupy, Frączki, Gradki, Sętal, Spręcowo, czy Bukwałd. Program „Ja w internecie” zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Jego operatorem jest Fundacja Legalna Kultura.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kolejny etap odmrażania. Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z