Święto jabłka. Od Cezanne’a do nieużytków sztuki

Święto jabłka. Od Cezanne’a do nieużytków sztuki

- Kategoria: Galerie sztuki, Kultura
0

swieto-jablka-bwa

Jabłko pojawia się w kulturze i sztuce niemal od początku jej istnienia, jest symbolem, ale i po prostu smakowitym uroczym i dekoracyjnym elementem martwych natur. Jest także popularnym motywem w sztuce współczesnej. Najsławniejsze chyba martwe natury z jabłkami malował Paul Cezanne i właśnie jego obrazy posłużą nam za inspirację już w czwartek 21-go sierpnia.

Zapraszamy wszystkich ogrodników, stałych i nowych sympatyków projektu „Nieużytki Sztuki”, a także tych po prostu zainteresowanych sztuką na nasz jabłkowy plener, podczas którego spróbujemy swoich sił w portretowaniu jabłek, porozmawiamy o sztuce i najzwyczajniej w świecie po raz kolejny spędzimy miło czas w przygaleryjnym ogrodzie.

Ze swojej strony zapewniamy pewną ilość przyborów artystycznych i dużą ilość jabłek, zachęcamy jednak do zabrania potraw z dodatkiem jabłek, a także farb, pędzli, ołówków, szkicowników i wszystkiego co może się przydać do stworzenia szkicowych obrazów z jabłkami, zabawnych portretów jabłek, czy poważnych martwych natur. W trakcie pleneru tworzyć będziemy także wystawę powstałych prac, które zaprezentowane zostaną na ścianie lub płocie ogrodu.

Koordynatorka: Natalia Tejs

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

VII Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

Stowarzyszenie „Trabi Ekipa Warmia i Mazury” zaprasza na