Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

Straż Graniczna rozbiła grupę przestępczą i zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów

- Kategoria: Na sygnale
0

ujawnione-papierosy

Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie rozbili międzynarodową grupę przestępczą, zajmującą się produkcją i obrotem papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny proceder miał miejsce na terenie dwóch województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych (6 i 7 kwietnia) funkcjonariusze SG zatrzymali trzech obywateli Łotwy w wieku od 25 do 39 lat oraz 43-letniego Polaka i 39-letniego bezpaństwowca.

Mężczyźni pracowali przy produkcji papierosów. Na miejscu ujawniono kompletną linię technologiczną do produkcji wyrobów akcyzowych oraz ponad 2600 kg krajanki tytoniowej wartej prawie 1,8 mln zł i 870 tys. sztuk nielegalnych papierosów o wartości prawie 600 tys. zł. Ponadto, w samochodach stojących na posesji i halach magazynowych, znaleziono półprodukty do wytwarzania papierosów m. in.: gilzy papierosowe, rolki papierowe, kartki z nadrukami nazw wyrobów tytoniowych różnych marek.

 -W ramach prowadzonego śledztwa pięciu mężczyzn usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Wobec zatrzymanych zastosowano również środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztowań na okres 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału SG pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie – poinformowała Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie

Źródło: Warmińsko-Mazurski OSG/Mirosława Aleksandrowicz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policjanci zapobiegli kibolskiej ustawce

Zablokowane dwa pasy ruchu, kominiarki na głowach, a