Starówka bardziej przyjazna rowerzystom

Starówka bardziej przyjazna rowerzystom

- Kategoria: Wiadomości
0

rower-starowka

Od 11 kwietnia do 9 października na olsztyńskiej starówce obowiązuje letnia organizacja ruchu. Oznacza to, że większą swobodę w poruszaniu się staromiejskimi uliczkami mają piesi i rowerzyści. W tym roku poruszający się jednośladami zyskali kilka udogodnień.

Podróżujący jednośladami zyskali 30 miejsc, w których rowerzyści mogą swobodnie poruszać się po uliczkach będących całkowicie lub częściowo niedostępnych dla samochodów. Większość z nich jest znana z poprzednich dwóch sezonów letniej organizacji ruchu, a teraz wprowadzone rozwiązania uzupełniają braki zgłaszane przez użytkowników.

W sezonie letnim mieszkańcy Olsztyna oraz turyści bardzo często właśnie na rowerach odwiedzają ten atrakcyjny teren. Dlatego wprowadzone ułatwienia pojawiają się w sposób uporządkowany i kompleksowy, aby umożliwiać swobodną i bezpieczną jazdę.

Mapa rowerowych zmian na Starym Mieście

starowka_mapka

Aby uniknąć niejasności i problemów z interpretacją nowych rozwiązań na stronie internetowej Urzędu Miasta Olsztyna – olsztyn.eu zaprezentowany został zbiór zasad pomocnych podczas jazdy po Starym Mieście.

Urzędnicy uczulają również rowerzystów na fakt, iż wjeżdżając na obszar historycznej części Olsztyna, znajdują się na specyficznym terenie. Są zobowiązani do szczególnej uwagi na pieszych i ostrożnej jazdy z umiarkowaną prędkością. – Pamiętajmy, że Stare Miasto służy wypoczynkowi, relaksowi i podziwianiu jej uroków, dlatego nie ma tu miejsca na szybką i nieodpowiedzialną jazdę!

Źródło: UM Olsztyna

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

W Olsztynie powstanie nowoczesne centrum badawcze

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii