Sprawca rozboju dokonanego w jednym z olsztyńskich lombardów zatrzymany

Sprawca rozboju dokonanego w jednym z olsztyńskich lombardów zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci podczas legitymowania zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego przez białostocką komendę. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowi ustalili, że mężczyzna może mieć dużo wspólnego z rozbojem w jednym z olsztyńskich lombardów. Mieli rację.

Przypomnijmy, że 21 stycznia br. ,w jednym z olsztyńskich lombardów, 34-letni mężczyzna używając przemocy, zabrał pracownicy sklepu telefon komórkowy, a następnie wybiegł z lokalu. Urządzenie warte było blisko 500zł. Wizerunek sprawcy został opublikowany kilka dni później. 34-latek wpadł w ręce mundurowych przy legitymowaniu, gdyż w policyjnym systemie figurował jako osoba poszukiwana przez białostocką komendę.

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu ustalili, że zatrzymany mężczyzna może mieć dużo wspólnego z rozbojem w olsztyńskim lombardzie. Dodatkowo, spływające do komendy informacje od obywateli oraz od prasy potwierdziły trafne przypuszczenia policjantów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu popełnienia przestępstwa i zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji, a także zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej pracownicy sklepu. Ponadto mężczyzna działał w warunkach recydywy, co oznacza, że dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary za podobne przestępstwo.

Policjanci dziękują oraz mieszkańcom Olsztyna oraz mediom za wszelkie, spływające drogą mailową i telefoniczną informacje, które pomogły w czynnościach zmierzających do ustalenia tożsamości sprawcy rozboju.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/mk)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Potrącenie rowerzysty na trasie Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego