Sprawca rozboju dokonanego w jednym z olsztyńskich lombardów zatrzymany

Sprawca rozboju dokonanego w jednym z olsztyńskich lombardów zatrzymany

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. policja.gov.plfot. policja.gov.pl

Olsztyńscy policjanci podczas legitymowania zatrzymali 34-letniego mężczyznę poszukiwanego przez białostocką komendę. Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowi ustalili, że mężczyzna może mieć dużo wspólnego z rozbojem w jednym z olsztyńskich lombardów. Mieli rację.

Przypomnijmy, że 21 stycznia br. ,w jednym z olsztyńskich lombardów, 34-letni mężczyzna używając przemocy, zabrał pracownicy sklepu telefon komórkowy, a następnie wybiegł z lokalu. Urządzenie warte było blisko 500zł. Wizerunek sprawcy został opublikowany kilka dni później. 34-latek wpadł w ręce mundurowych przy legitymowaniu, gdyż w policyjnym systemie figurował jako osoba poszukiwana przez białostocką komendę.

Olsztyńscy policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu ustalili, że zatrzymany mężczyzna może mieć dużo wspólnego z rozbojem w olsztyńskim lombardzie. Dodatkowo, spływające do komendy informacje od obywateli oraz od prasy potwierdziły trafne przypuszczenia policjantów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutu popełnienia przestępstwa i zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji, a także zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej pracownicy sklepu. Ponadto mężczyzna działał w warunkach recydywy, co oznacza, że dopuścił się tego czynu w ciągu 5 lat po odbyciu kary za podobne przestępstwo.

Policjanci dziękują oraz mieszkańcom Olsztyna oraz mediom za wszelkie, spływające drogą mailową i telefoniczną informacje, które pomogły w czynnościach zmierzających do ustalenia tożsamości sprawcy rozboju.

Źródło: KWP Olsztyn (ik/mk)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Zmiana organizacji ruchu na przebudowywanej ul. Towarowej

W nocy z poniedziałku na wtorek (z 13