Soboty z Abecadłem. W Aura Centrum powstanie… indiańska wioska

Soboty z Abecadłem. W Aura Centrum powstanie… indiańska wioska

soboty-z-abecadlem

15 lipca br., za sprawą dziecięcej wyobraźni i odpowiedniej scenografii, Aura Centrum Olsztyna przeniesie maluchy do indiańskiej wioski. W ramach wakacyjnego warsztatu z cyklu Soboty z Abecadłem przygotowano wiele ciekawych gier i zabaw, które przybliżą dzieciom zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki.

W najbliższą sobotę, od 10.00 do 14.00, młodzi odkrywcy będą mieli szansę poznać bliżej indiańską kulturę. Wspólnie z prowadzącymi warsztat poszukają odpowiedzi na pytanie, jak zostać Indianinem. Na dzieci czekają też gry z Wielkim Wodzem, zabawy ruchowe przebiegające pod hasłem „Taniec bizona” i warsztaty plastyczne z Pocahontas.

Nie zabraknie oczywiście Mobilnej Biblioteki, w której można wypożyczyć i zwrócić książki oraz dokonać zapisów do biblioteki Abecadło. Przypominamy też, że od lipca rozpoczyna się nowa tura programu lojalnościowego, rozliczanego kwartalnie. Mali Indianie i ich opiekunowie otrzymają kolejne naklejki za udział w lipcowym spotkaniu. We wrześniu, za trzy zebrane przez kwartał naklejki, uczestnicy warsztatów otrzymają Kartę Podarunkową Aury, do zrealizowania we wszystkich sklepach na terenie centrum.

Chyba w każdym z nas drzemie ukryta dusza odkrywcy i podróżnika, która daje o sobie znać szczególnie podczas wakacji. Spotkaniem poświęconym rdzennym mieszkańcom Ameryki chcielibyśmy zaspokoić ciekawość i dzieci, i dorosłych. Mamy nadzieję, że w sobotę każdy dowie się czegoś nowego na temat Indian, których znamy głównie z amerykańskich westernów – mówi Anna Gospodarek, dyrektor Aura Centrum.

Za nami już połowa spotkań w ramach warsztatów Soboty z Abecadłem, zaplanowanych na ten rok! Cykl organizowany jest przez Aurę Centrum Olsztyna, a prowadzony przez Bibliotekę Abecadło – filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zlokalizowaną na III piętrze centrum.

Do końca 2017 r. pozostało już tylko 5 warsztatów dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat – zapraszamy do uważnego obserwowania kolejnych informacji na temat cyklu i tematyki planowanych spotkań. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w sobotę w godzinach 10.00-14.00. Dzieci mogą brać w nich udział wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Regulamin cyklu dostępny jest w biurze Administracji Aury Centrum.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili