Soboty z Abecadłem. W Aura Centrum powstanie… indiańska wioska

Soboty z Abecadłem. W Aura Centrum powstanie… indiańska wioska

soboty-z-abecadlem

15 lipca br., za sprawą dziecięcej wyobraźni i odpowiedniej scenografii, Aura Centrum Olsztyna przeniesie maluchy do indiańskiej wioski. W ramach wakacyjnego warsztatu z cyklu Soboty z Abecadłem przygotowano wiele ciekawych gier i zabaw, które przybliżą dzieciom zwyczaje rdzennych mieszkańców Ameryki.

W najbliższą sobotę, od 10.00 do 14.00, młodzi odkrywcy będą mieli szansę poznać bliżej indiańską kulturę. Wspólnie z prowadzącymi warsztat poszukają odpowiedzi na pytanie, jak zostać Indianinem. Na dzieci czekają też gry z Wielkim Wodzem, zabawy ruchowe przebiegające pod hasłem „Taniec bizona” i warsztaty plastyczne z Pocahontas.

Nie zabraknie oczywiście Mobilnej Biblioteki, w której można wypożyczyć i zwrócić książki oraz dokonać zapisów do biblioteki Abecadło. Przypominamy też, że od lipca rozpoczyna się nowa tura programu lojalnościowego, rozliczanego kwartalnie. Mali Indianie i ich opiekunowie otrzymają kolejne naklejki za udział w lipcowym spotkaniu. We wrześniu, za trzy zebrane przez kwartał naklejki, uczestnicy warsztatów otrzymają Kartę Podarunkową Aury, do zrealizowania we wszystkich sklepach na terenie centrum.

Chyba w każdym z nas drzemie ukryta dusza odkrywcy i podróżnika, która daje o sobie znać szczególnie podczas wakacji. Spotkaniem poświęconym rdzennym mieszkańcom Ameryki chcielibyśmy zaspokoić ciekawość i dzieci, i dorosłych. Mamy nadzieję, że w sobotę każdy dowie się czegoś nowego na temat Indian, których znamy głównie z amerykańskich westernów – mówi Anna Gospodarek, dyrektor Aura Centrum.

Za nami już połowa spotkań w ramach warsztatów Soboty z Abecadłem, zaplanowanych na ten rok! Cykl organizowany jest przez Aurę Centrum Olsztyna, a prowadzony przez Bibliotekę Abecadło – filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zlokalizowaną na III piętrze centrum.

Do końca 2017 r. pozostało już tylko 5 warsztatów dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat – zapraszamy do uważnego obserwowania kolejnych informacji na temat cyklu i tematyki planowanych spotkań. Warsztaty odbywają się raz w miesiącu, w sobotę w godzinach 10.00-14.00. Dzieci mogą brać w nich udział wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Regulamin cyklu dostępny jest w biurze Administracji Aury Centrum.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Koronawirus: 33 nowe zachorowania w woj. warmińsko-mazurskim. To kolejny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (12.08) o 715 nowych