Samorząd województwa ma pomysł na rozwój miast

Samorząd województwa ma pomysł na rozwój miast

- Kategoria: Wiadomości
0

olsztyn23

Samorząd województwa rozpocznie wkrótce realizację projektu „Miasta, w których warto żyć…”. Przedsięwzięcie to zostanie dofinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP kwotą w wysokości ponad 80 tys. zł.

Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji konkursu organizowanego przez MSZ jest promocja rozwoju polskich miast. Projekt, który realizowany będzie na Warmii i Mazurach pozwoli pokazać zaangażowanie miast w rozwój społeczno-gospodarczy regionu, a także znaczenie współpracy międzynarodowej na poziomie lokalnym. Planowany jest udział partnerów z zagranicy (Danii, Francji i Włoch), który umożliwi wymianę doświadczeń w zakresie rozwiązań wdrażanych na rzecz miast i ich mieszkańców.

W ramach projektu na jesieni zorganizowane zostaną trzy debaty w największych miastach województwa – Olsztynie, Elblągu i Ełku. Spotkania poświęcone będą polityce miejskiej w zakresie sportu i turystyki, rewitalizacji oraz ekonomii społecznej. Będzie to okazja do dyskusji na temat możliwości wspierania zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich oraz podniesienia jakości życia mieszkańców.

Projekt został przygotowany i będzie realizowany przez Departament Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu MSZ „Wsparcie wymiaru samorządowego i obywatelskiego polskiej polityki zagranicznej 2016”. Całkowita wartość projektu to blisko 115 tys. zł.

Ze wszystkich regionów Polski tylko województwo warmińsko-mazurskie otrzymało dofinansowanie w tym konkursie.

Źródło: UMWW-M

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Nietrzeźwy spowodował kolizję i chciał uciec

22-letni kierowca volkswagena spowodował kolizję i chciał uciec