Samorząd województwa dba o bezpieczeństwo nad akwenami 

Samorząd województwa dba o bezpieczeństwo nad akwenami 

- Kategoria: Wiadomości
0

ratownicy-jezioro

W środę, 7 marca 2018 roku w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie podpisane zostaną umowy na realizację zadań publicznych z zakresu ratownictwa wodnego.

Samorząd województwa aktywnie włącza się w działania związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców oraz turystów przebywających na Warmii i Mazurach nad akwenami.

Dotacje celowe otrzymują podmioty, posiadające odpowiednią zgodę do organizowania pomocy, ratowania życia i mienia osób, które uległy wypadkowi lub są narażone na utratę życia lub zdrowia.

Na środowym spotkaniu, w którym weźmie udział marszałek Gustaw Marek Brzezin, umowy podpiszą przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Giżycku, Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Elblągu, Mazurskiej Służby Ratowniczej w Okartowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szeligach – Jednostki Ratownictwa Wodnego oraz Szkoły Ratownictwa, Sportów Wodnych i Obronnych „Podwodnik” w Orzyszu.

Łączna kwota wsparcia wynosi 450 tys. zł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nowa broń w walce z osobami kierującymi pod wpływem środków odurzających

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie zostali