Remont linii kolejowej na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto

Remont linii kolejowej na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zarząd województwa zdecydował o dofinansowaniu 189 mln zł ze środków RPO WiM 2014-2020 projektu pozakonkursowego „Prace na liniach kolejowych nr 220 i 221 na odcinku Olsztyn – Gutkowo – Dobre Miasto”. Jego beneficjentem są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Projekt przewiduje m.in. całkowitą wymianę nawierzchni torowej, co pozwoli na osiągnięcie maksymalnej prędkości pociągów, prace na obiektach inżynieryjnych i przejazdach kolejowo-drogowych. Zakłada też budowę przystanków Olsztyn Śródmieście, Olsztyn Likusy i Olsztyn Redykajny oraz wyposażenie peronów w nowe ławki i wiaty. Jego wartość to ponad 275 mln zł, dofinansowanie – blisko 189 mln zł.

– To kolejny bardzo istotny krok usprawniający komunikację Warmii i Mazur – mówi marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Poprawia się stan infrastruktury drogowej, otwieramy się komunikacyjnie jako region, starania samorządu województwa kierujemy również na ulepszanie warunków transportu kolejowego.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Ukradł koparkę i spowodował nią kolizję. Odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu, kolizję i kradzież

Policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Korsze, który bez