Przejdą z trumną ulicami Olsztyna. Marsz Olsztyńskiego Strajku Klimatycznego

Przejdą z trumną ulicami Olsztyna. Marsz Olsztyńskiego Strajku Klimatycznego

- Kategoria: Wiadomości
0

marsz-zalobny-dla-olsztyna6061558146853725908.jpg

W piątek zamierzają przejść z trumną ulicami Olsztyna. Tak pożegnają stolicę Warmii i Mazur, która zostanie zniszczona na skutek działań człowieka.


Organizatorki i organizatorzy sierpniowego happeningu “WYmieraMY.” nawołują do wzięcia udziału w ich drugim strajku klimatycznym. Tym razem zapraszają na marsz żałobny dla Olsztyna. 27.09 o godzinie 18:00 ruszą z Mostu Jana do Urzędu Wojewódzkiego.


Marta Kamińska, Radna Miasta Olsztyna, również współorganizatorka marszu dodaje:

Akcja ma na celu uświadomienie mieszkańcom Olsztyna, że problem globalnego ocieplenia dotyczy nas wszystkich. W ramach międzynarodowej akcji Earthstrike chcemy nie tyle zaapelować, ile zwrócić się z żądaniem o przejście od deklaracji do czynów, o podjęcie konkretnych zobowiązań dotyczących ograniczenia i następnie zaprzestania emisji CO2, rozwoju odnawialnych źródeł energii i ochrony środowiska naturalnego.


Bartosz Grucela, członek krajowego zarządu partii Lewica Razem, strajkuje dla swojej córki:

Chcę dla niej zdrowej planety. Wielkie korporacje z udziałem uległych polityków rujnują nasz świat. To my, zwykli ludzie musimy powstrzymać chciwość wielkiego biznesu i uratować klimat dla naszych dzieci.


W grupie organizującej strajk klimatyczny jest kilkanaście osób. Mieszkanki i mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego, nienależące do żadnych organizacji oraz związane z lokalnymi partiami politycznymi.


Marsz żałobny dla Olsztyna. 27.09, 18:00, Most Jana

27 wrzesień 2019 – piątek

Godzina 18:00

Most Jana, Olsztyn

https://www.facebook.com/events/483579759141741/

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego