Prezydent Olsztyna: „Starówka żyje”

Prezydent Olsztyna: „Starówka żyje”

- Kategoria: Wiadomości
0

starowka

Wystarczyła ładna pogoda i ciekawa oferta, aby przekonać się, że starówka żyje. Ostatnio dużo mówiło się, że olsztyńskie Stare Miasto zamiera, ale sobotni, wieczorny spacer pozwolił każdemu niedowiarkowi przekonać się, że ze starówką nie jest tak źle – pisze na swoim blogu Prezydent Olsztyna.Tłumy spacerowiczów i zajęte wszystkie miejsca w ogródkach, to najlepszy dowód, że sezon na letni wypoczynek już się zaczął. Co prawda do lata zostało jeszcze kilka tygodni, ale najwyraźniej olsztynianom to nie przeszkadza.

Duża w tym zasługa ciekawej i zróżnicowanej oferty weekendowej. Miłośnicy motoryzacji mieli okazję uczestniczyć w zlocie pojazdów PRL-u oraz w  4. edycji Night Power, czyli ulicznych wyścigach na 1/8 mili. Publiczność dopisała, kierowcy ze swoimi bolidami także, pogoda … prawie. Po godz. 22, kiedy Night Power  rozkręcała się na dobre, spadł ulewny deszcz i… było po zawodach.

To na szczęście nie jedyne sportowe emocje tego weekendu. Aquasfera – w ofercie sportowej – zafundowała miłośnikom pływania  Pływacki Puchar Polski z udziałem ścisłej czołówki polskich pływaków. Dla odmiany, na sportowców amatorów czekała kolejna edycja „Olsztyn.Aktywnie!”.

Weekend upłynął także w atmosferze rodzinnej rozrywki, czego najlepszą ilustracją był festyn na Nagórkach oraz piękna sceneria IX Festiwalu „O, Warmio moja miła”  Feliksa Nowowiejskiego. O tym, że festiwal ma już swoją rangę i wagę nie trzeba nikogo przekonywać. Ważne, że szuka nowych pomysłów, czego przykładem może być Festiwal Kompozytorski im. F. Nowowiejskiego. To także dobry przykład na to, że umiemy czerpać inspiracje z dziedzictwa kulturalnego naszego miasta.

Piszę o tym dlatego, bo podczas ostatniej sesji Rady Miasta (29 maja br.) zawiązała się ciekawa dyskusja na temat przyszłości Śródmieścia i Starego Miasta.   To, mówiąc  w dużym skrócie, efekt prac studyjnych nad Programem Zrównoważonego Rozwoju Śródmieścia. Wypowiedzi w trakcie debaty dowodzą, że przed nami jeszcze wiele ciekawych dyskusji i ścierania się, czasami nawet skrajnych, poglądów. Ważne, że przebiegać będą w dobrej intencji dla przyszłości Olsztyna. Warto też w potoku weekendowych doświadczeń pamiętać, że pojawiające się informacje o śmierci olsztyńskiej starówki,  na szczęście,  są przedwczesne! – dodaje na koniec Prezydent.

 

Źródło: grzymowicz.pl

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Kolej na Mazury. CPK dofinansuje modernizację linii przez Mrągowo i Mikołajki

Dobra wiadomość dla mieszkańców i wielbicieli Mazur. Modernizacja