Prace drogowe na ul. Leonharda. Utrudnienia w dniach 04-05.10

Prace drogowe na ul. Leonharda. Utrudnienia w dniach 04-05.10

- Kategoria: Wiadomości
0

roboty-drogowe

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie informuje, że w związku z kolejnym etapem prac drogowych na ul. Leonharda, od dnia 04.10.2019 r. (piątek) od ok. godz. 14:30, do dnia 05.10.2019 r. (sobota) do ok. godz. 10:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ul. Leonharda od skrzyżowania z ul. Pana Tadeusza do skrzyżowania z ul. Towarową.

Prace polegać będą na układaniu warstwy ścieralnej co skutkować będzie stopniowym wyłączaniem z ruchu poszczególnych odcinków ul. Leonharda. Przewidywane jest m.in całkowite zamknięcie wlotu z ul. Leonharda w ul. Kołobrzeską oraz wyłączenie z ruchu ul. Leonharda pomiędzy ul. Kołobrzeską a ul. Towarową.

Opisane wyżej zmiany przyczynią się również do konieczności wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu autobusów komunikacji miejskiej, które podzielone zostały na 3 etapy:

1. ETAP I (od dnia 04.10.2019 od ok. godz. 14:30) – przekierowanie ruchu na jezdnię zachodnią ul. Leonharda na odcinku od ul. Pana Tadeusza do ul. Kołobrzeskiej:

  • zawieszenie funkcjonowania przystanku „Michelin-Brama nr 6” na ul. Leonharda w kierunku ul. Kołobrzeskiej funkcjonującego dla linii 110 i 141. Uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy, zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Pana Tadeusza, około 100 m przed lokalizacją podstawową.

2. ETAP II (od dnia 04.10.2019 od ok. godz. 20:00) – zamknięcie ul. Leonharda w obu kierunkach na odcinku od ul. Kołobrzeskiej do ul. Towarowej:

  • utrzymanie funkcjonowania przystanku tymczasowego „Michelin-Brama nr 6”;
  • linia 121 – skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach, od skrzyżowania Dworcowa/Kołobrzeska ulicą Dworcową i dalej swoją trasą;
  • linia 141 – skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach od skrzyżowania Leonharda/Kołobrzeska ulicami: Kołobrzeska – Dworcowa – Towarowa – Składowa i dalej swoją trasą.

3. ETAP III (od dnia 04.10.2019 od ok. godz. 22:00 do dnia 05.10.2019 do ok. godz. 10:00) – całkowite wyłączenie z ruchu skrzyżowania Leonharda/Kołobrzeska:

  • linia 110 – skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach od skrzyżowania Leonharda/Wyszyńskiego/Piłsudskiego ulicami: Piłsudskiego – Dworcowa – Kołobrzeska i dalej swoją trasą;
  • linia 121 – kursowanie jak w etapie II;
  • linia 141 – w kierunku krańca „Cementowa” skierowanie na trasę zmienioną w obu kierunkach od skrzyżowania Leonharda/Wyszyńskiego/Piłsudskiego ulicami: Piłsudskiego – Dworcowa – Towarowa – Składowa i dalej swoją trasą. Sobotnie, poranne kursy skrócone, kończyć i rozpoczynać będą się na przystanku „Piłsudskiego” zlokalizowanym na ul. Wyszyńskiego.

W związku ze zmianami w kursowaniu autobusów, wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu poszczególnych przystanków. Na trasach objazdowych obowiązywać będą wszystkie napotkane przystanki.

Źródło: ZDZiT w Olsztynie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Pobił 55-latka, wrzucił go do bagażnika, a następnie utopił w stawie. Usłyszał zarzut zabójstwa

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Biała Piska podejrzanego