Ponad 9 mln zł na edukację przedszkolną

Ponad 9 mln zł na edukację przedszkolną

- Kategoria: Wiadomości
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuZdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zarząd województwa ogłosił konkurs na dofinansowanie ze środków unijnych projektów, dzięki którym powstaną nowe miejsca wychowania przedszkolnego.

Do wykorzystania jest 9,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 Oś 2 Kadry dla gospodarki, Działanie 2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej.

– Zainteresowanie tymi przedsięwzięciami było duże, bo i potrzeby w tym zakresie są ogromne – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – To już ostatni w tej perspektywie finansowej konkurs na wsparcie projektów, których zadaniem podniesienie jakości edukacji przedszkolnej i zwiększenie dostępności do przedszkoli.

Konkurs jest adresowany do 70 gmin o najniższym wskaźniku upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Wnioski można składać od 17 lutego do 9 marca.

Szczegółowe informacje oraz dokumentacja konkursowa będą dostępne na stronie www.rpo.warmia.mazury.pl

 

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 4 nowe zachorowania w regionie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś rano (26.05) o 236