Policyjne działania „Bezpieczny sierpień 2018”

Policyjne działania „Bezpieczny sierpień 2018”

- Kategoria: Wiadomości
0

policja-55

Jutro (14.08) ruszają policyne działania „Bezpieczny sierpień 2018”. Przez trzy kolejne dni policjanci drogówki będą dbać o bezpieczeństwo na drogach Warmii i Mazur. Na co zwrócą uwagę?

Najbliższa środa (15 sierpnia) to kolejny w tym roku dzień ustawowo wolny od pracy. Doświadczenia ubiegłych lat pokazują, że w tym czasie wzrasta ruch na drogach naszego turystycznego regionu. Policjanci ruchu drogowego co roku w tym okresie prowadzą wzmożone działania prewencyjno – kontrolne. W tym roku przez trzy dni poprowadzą działania „ Bezpieczny sierpień 2018” .

14 sierpnia – Start

Od wtorku na drogach naszego regionu pojawi się więcej patroli drogówki. Głównym zadaniem policjantów będzie zapewnienie płynności ruchu pojazdów, zwłaszcza w miejscach, gdzie mogą pojawić się korki. Funkcjonariusze będą reagować na wykroczenia w ruchu drogowym. Szczególną uwagę poświęcą wykroczeniom popełnianym względem niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwrócą uwagę na używanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzą stan trzeźwości kierujących. Podczas działań będą kontrolować także stan techniczny aut. W związku z tym, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze wciąż stanowi główną przyczynę wszystkich wypadków na Warmii i Mazurach policjanci poprowadzą kaskadowe pomiary prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że policjanci ruchu drogowego prowadzą kontrole na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takich kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Dzięki temu policjanci mogą skuteczniej zahamować zapędy kierowców, którzy nie respektują limitów dopuszczalnej prędkości.

15 sierpnia – Nie zwalniamy tempa

Kolejnym dniem policyjnych działań będzie środa. Oprócz zadań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczny sierpień 2018” policjanci będą egzekwować zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dmc przekraczającej 12 ton zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. z 2013 poz. 839, z późn. zm.). Zakaz ten obowiązuje w dniach:

– 14 sierpnia br. w godz. 18.00 – 22.00;

– 15 sierpnia br. w godz. 08.00 – 22.00.

16 sierpnia – „Dzień dobry, kontrola trzeźwości”

Tego dnia policjanci ruchu drogowego poświęcą szczególną uwagę trzeźwości kierujących. Wydawałoby się, że to zupełnie naturalne, że tylko trzeźwy kierowca powinien prowadzić auto. Niestety wciąż znajdują się osoby, które za nic mają życie swoje i innych. Warto reagować, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu chce wsiąść za kierownicę. Informujmy Policję, gdy zachowanie innego kierowcy na trasie wzbudzi nasze podejrzenia. Policjanci sprawdzają każdy sygnał – dzięki takiej postawie wielu pijanych zostało wyeliminowanych z dróg regionu.

Jeśli mamy wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości – spacer do najbliższej komendy pomoże je rozwiać. Lepiej sprawdzić, niż ryzykować życiem niewinnych osób!

Razem bezpieczniej

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa: policjanci dokładają wszelkich starań, by na drogach naszego regionu było bezpiecznie. By jednak tak było potrzeba wspólnego działania: policji i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że wypadek to suma różnych czynników. Na większość z nich my ludzie mamy wpływ. Nie lekceważmy znaków – dosłownie i w przenośni – na swojej drodze. Nie dajmy skrócić swojego życia do jednego zdania w komunikacie radiowym, do jednej krótkiej informacji na pasku czy w Internecie.

Źródło: KWP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zmienia siedzibę

Od 1 maja 2019 roku OZK SP. Z