Policjanci zabezpieczali powojenne niewybuchy

Policjanci zabezpieczali powojenne niewybuchy

- Kategoria: Na sygnale
0

fot. wm.policja.gov.plfot. wm.policja.gov.pl

Policjanci nie tylko pilnują porządku na drogach, podejmują interwencje i reagują na różne sytuacje niosąc pomoc społeczeństwu. Zdarza się również, że uczestniczą w konwojach czy działaniach zabezpieczających … materiały wybuchowe. Właśnie w takiej niecodziennej sytuacji znaleźli się policjanci z Działdowa, którzy pełnili służbę przy zabezpieczeniu granatów moździerzowych na terenie gminy Iłowo-Osada.

Dzisiaj około południa patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego przejął miejsce znaleziska kilkudziesięciu pocisków artyleryjskich w gminie Iłowo-Osada. Pociski zostały znalezione wczoraj (21.06.2017r.) podczas prac drogowych przy oczyszczaniu i pogłębianiu pobocza drogi powiatowej w gminie Iłowo-Osada.

Pracownicy firmy wykonującej prace natrafili na jeden granat moździerzowy a chwilę później na 5 kolejnych. O zdarzeniu poinformowali policję. Pirotechnicy z działdowskiej komendy udali się na miejsce znaleziska i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wstrzymano w tym miejscu ruch, a o wszystkim poinformowano Służby zajmujące się rozminowaniem terenu. Patrol saperski po przyjeździe, podczas sprawdzania terenu, natrafił na kolejne granaty.

W sumie zabezpieczono 167 sztuk granatów moździerzowych i 10 sztuk pocisków innego rodzaju z widocznym materiałem wybuchowym.

Policjanci przez cały ten czas zabezpieczali miejsce znaleziska. Obecnie działania na tym terenie prowadzą służby rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego.

Źródło: KWP Olsztyn (jn/rj)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

Dziś (13.07) wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne