Policjanci z ZPC-u na terenie Warszawy zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi

Policjanci z ZPC-u na terenie Warszawy zatrzymali dwóch poszukiwanych listami gończymi

- Kategoria: Na sygnale
0

zatrzymany-zpc.jpeg

Na Warmii i Mazurach działają od 17 lat. Każdego dnia tropią tych którzy usiłują uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie, bo o nich mowa, zakończyli dwie kolejne sprawy poszukiwawcze. Na terenie Warszawy zatrzymali 2 mężczyzn poszukiwanych listami gończymi za przestępstwa narkotykowe, pobicie oraz oszustwa.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych działają od 2001 roku. Każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie poszukując i zatrzymując osoby podejrzane o najcięższe kategorie przestępstw. W tym tygodniu kryminalni zrealizowali dwie kolejne sprawy. Na terenie Warszawy dzień po dniu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa. Najpierw w ręce policjantów trafił 45-latek, który był poszukiwany listami gończymi i zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu przez 3 prokuratury rejonowe w kraju. Mężczyzna, który ma do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności za oszustwa, ukrywał się od 2009 roku.

Kolejnego poszukiwanego listami gończymi policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych zaskoczyli w miejscu pracy, pomimo że 24-latek robił wszystko, aby nie zostać namierzonym. Wizja 4-letniego pobytu za więziennymi murami spowodowała, że Igor T. z ogromną determinacją od blisko 2 lat bardzo często zmieniał adresy zamieszkania, utrzymywał kontakty z bardzo wąskim gronem osób, nigdzie nie zatrudniał się na stałe.  Na nic zdały się te zabiegi. 24-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę za przestępstwa narkotykowe oraz pobicie.

W 2017 roku policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zrealizowali 36 własnych spraw poszukiwawczych oraz 8 spraw poszukiwawczych dla innych jednostek, w których łącznie wydano 175 podstaw poszukiwawczych, w tym 83 listy gończe, 92 zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu. Wśród zatrzymanych byli m.in. podejrzani za zabójstwa, zgwałcenia, pedofilię, przestępstwa rozbójnicze, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, oszustwa, oraz członkowie zorganizowanych grup przestępczych.

W ubiegłym roku pod względem wydanych podstaw poszukiwawczych rekordzistą był Mariusz M. poszukiwany 6 listami gończymi i 46 zarządzeniami o ustalenie miejsca pobytu przez sądy rejonowe m.in. z Bartoszyc, Raciborza oraz prokuratury rejonowe m.in. z Sanoka, Śremu, Pyrzyc, Jeleniej Góry, Poznania, Zamościa.

42-latek doskonale zdawał sobie sprawę, że był poszukiwany. Wiedząc, że ciążą na nim wyroki za oszustwa i kradzieże, a wiele innych postępowań jeszcze się nie zakończyło, nie zaprzestał swojej przestępczej działalności. Robił też wszystko, aby nie zostać namierzony, bardzo często zmieniając miejsce pobytu. Kryminalni z ZPC-u wykonując szereg czynności operacyjnych wytypowali miejsce, w którym ukrył się Mariusz M.

Na początku sierpnia ubr. policjanci zapukali do drzwi jednego z pokoi hotelowych na terenie Grajewa. Tam zatrzymali kompletnie zaskoczonego 42-latka. Mężczyzna nie był w stanie zareagować w żaden sposób. Został osadzony w Areszcie Śledczym w Giżycku.

Źródłp: KWP Olsztyn (in)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Zobacz również

Policja ustaliła tożsamość mężczyzny wyłowionego z Jeziora Długiego

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili