Policjanci przeprowadzili akcję „Pasy”

Policjanci przeprowadzili akcję „Pasy”

- Kategoria: Na sygnale
0

akcja_pasy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania centralne „Pasy”. W akcji udział wzięło 84 policjantów. Niestety kierowcy, a także pasażerowie w dalszym ciągu nagminnie nie zapinają pasów podczas jazdy.

30 stycznia br. policjanci ruchu drogowego i wydziału interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania centralne „Pasy”. Do akcji zaangażowanych było łącznie 84 policjantów. Niestety w dalszym ciągu kierowcy, a także pasażerowie nie przestrzegają podstawowych przepisów bezpieczeństwa. Skontrolowano 161 pojazdów w tym 137 osobowych i 19 ciężarowych. Stwierdzono ogółem 113 naruszeń, z czego 52 dotyczyły nie stosowania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Oprócz kierowców, pasów nie zapinają także pasażerowie. Łącznie policjanci wystawili 47 mandatów karnych i zastosowali 51 pouczeń. Przy okazji kontroli wyszło szereg innych uchybień które dotyczyły m.in. stanów technicznych pojazdów, obowiązkowego wyposażenia oraz braku dokumentów podczas kontroli. Jedynym pocieszeniem tych działań jest fakt, że policjanci nie ujawnili wykroczenia w postaci przewożenia dzieci bez fotelika ochronnego.

Działania miały na celu zwrócenie uwagi kierującym na skutki, jakie w przypadku zdarzenia drogowego niesie za sobą jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Bagatelizowanie tego obowiązku może doprowadzić do tragedii.

Źródło: KMP Olsztyn

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

„Korytarza życia” oraz jazda na tzw. „suwak”. Zmiany w ustawie Prawo o ruchu drogowym

6 grudnia 2019 r. wchodzą w życie przepisy